City Space logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-BUD logoVantage Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoFYI Commercial Consulting logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoAluprof S.A. logoCOTEX Office Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoNowy Styl Group logoBusiness House logoAgrobex Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTorus logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKontor logoHAVRE Sp. z o.o. logoSpectra Development logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTétris Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoUNIMOR Development S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoArchicom logoPodium Investment logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Finowie pokazali technologie dla inteligentnych biurowców

Piotr Hajdecki, FINPRO Oy
Piotr Hajdecki, FINPRO Oy
Zakończyła się misja gospodarcza fińskich firm dostarczających zaawansowane technologie budynkowe do Polski. Portal e-biurowce był patronem medialnym tego wydarzenia. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.

Na naszych oczach dokonuje się intensyfikacja współpracy technologicznej między polskimi i fińskimi firmami – mówił podczas konferencji prasowej Piotr Hajdecki z FINPRO, przedstawicielstwa handlowego Finlandii w Polsce. Dziękujemy portalowi e-biurowce.pl za patronat medialny – powiedział Hajdecki.

Podczas dwudniowej wizyty przedstawiciele fińscy odwiedzili trzech dużych deweloperów i jedną firmę budowlaną. Spotkania odbyły się w warszawskich biurach firm bądź na ich realizacjach. Podczas spotkań doszło do wymiany doświadczeń - polskie firmy mówiły o specyfice i oczekiwaniach rynku, natomiast firmy fińskie przedstawiały swoje technologie. W ramach misji doszło również do wieczornego spotkania z projektantami i architektami, które odbyło się w rezydencji Ambasadora Finlandii. W spotkaniu wzięło udział ponad 50 projektantów i architektów z praktycznie całej Polski.

W trakcie misji prezentowane są technologie siedmiu firm: Fourdeg, dostawcy inteligentnych rozwiązań sterowania ogrzewaniem; Ouman, dostawcy automatyki budynkowej; Gebwell, dostawcy rozwiązań grzewczych i chłodniczych; Scanled, dostawcy oświetlenia marki Valtavalo, Lumon, dostawcy zabudów balkonowych; Itula, dostawcy paneli grzewczych i chłodzących nowej generacji oraz Halton, dostawcy systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Organizatorem spotkania był Cleantech Finland, fiński program rządowy, którego celem jest rozwój i promocja innowacyjnych rozwiązań z zakresu czystych technologii. Podczas tegorocznej misji prezentowane są rozwiązania z zakresu inteligentnych budynków (high-performance buildings), ale program posiada w swoim portfelu również inne technologie, które mogą być interesujące dla polskich firm – m.in w zakresie: zapewniania czystego powietrza, czystej wody, odnawialnych źródeł energii i smart grid jak również gospodarki odpadami.

Firmy, które poszukują zaawansowanych technologii dla biurowców zapraszamy do kontaktu z biurem FINPRO w Warszawie – mówi dla e-biurowce.pl Piotr Hajdecki. Biuro pełni rolę takiego punktu kontaktowego dla polskich firm szukających nowoczesnych technologii, które mogą być dla nich źródłem przewagi konkurencyjnej. Polskie firmy obsługujemy w języku polskim – zachęca.

Finlandia to światowy lider czystych technologi. Potwierdzeniem tego faktu może być ogłoszony 12 czerwca br. przez Cleantech Group wspólnie z WWF, raportu Global Cleantech Innovation Index 2017, w którym Finlandia po raz kolejny uplasowała się na wysokim drugim miejscu.

 


0.0
Tagi: FINPRO
Napisz pierwszy komentarz
Conrad duży
mantra