PGE Narodowy

Finowie pokazali technologie dla inteligentnych biurowców

Piotr Hajdecki, FINPRO Oy
Piotr Hajdecki, FINPRO Oy
Zakończyła się misja gospodarcza fińskich firm dostarczających zaawansowane technologie budynkowe do Polski. Portal e-biurowce był patronem medialnym tego wydarzenia. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.

Na naszych oczach dokonuje się intensyfikacja współpracy technologicznej między polskimi i fińskimi firmami – mówił podczas konferencji prasowej Piotr Hajdecki z FINPRO, przedstawicielstwa handlowego Finlandii w Polsce. Dziękujemy portalowi e-biurowce.pl za patronat medialny – powiedział Hajdecki.

Podczas dwudniowej wizyty przedstawiciele fińscy odwiedzili trzech dużych deweloperów i jedną firmę budowlaną. Spotkania odbyły się w warszawskich biurach firm bądź na ich realizacjach. Podczas spotkań doszło do wymiany doświadczeń - polskie firmy mówiły o specyfice i oczekiwaniach rynku, natomiast firmy fińskie przedstawiały swoje technologie. W ramach misji doszło również do wieczornego spotkania z projektantami i architektami, które odbyło się w rezydencji Ambasadora Finlandii. W spotkaniu wzięło udział ponad 50 projektantów i architektów z praktycznie całej Polski.

W trakcie misji prezentowane są technologie siedmiu firm: Fourdeg, dostawcy inteligentnych rozwiązań sterowania ogrzewaniem; Ouman, dostawcy automatyki budynkowej; Gebwell, dostawcy rozwiązań grzewczych i chłodniczych; Scanled, dostawcy oświetlenia marki Valtavalo, Lumon, dostawcy zabudów balkonowych; Itula, dostawcy paneli grzewczych i chłodzących nowej generacji oraz Halton, dostawcy systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Organizatorem spotkania był Cleantech Finland, fiński program rządowy, którego celem jest rozwój i promocja innowacyjnych rozwiązań z zakresu czystych technologii. Podczas tegorocznej misji prezentowane są rozwiązania z zakresu inteligentnych budynków (high-performance buildings), ale program posiada w swoim portfelu również inne technologie, które mogą być interesujące dla polskich firm – m.in w zakresie: zapewniania czystego powietrza, czystej wody, odnawialnych źródeł energii i smart grid jak również gospodarki odpadami.

Firmy, które poszukują zaawansowanych technologii dla biurowców zapraszamy do kontaktu z biurem FINPRO w Warszawie – mówi dla e-biurowce.pl Piotr Hajdecki. Biuro pełni rolę takiego punktu kontaktowego dla polskich firm szukających nowoczesnych technologii, które mogą być dla nich źródłem przewagi konkurencyjnej. Polskie firmy obsługujemy w języku polskim – zachęca.

Finlandia to światowy lider czystych technologi. Potwierdzeniem tego faktu może być ogłoszony 12 czerwca br. przez Cleantech Group wspólnie z WWF, raportu Global Cleantech Innovation Index 2017, w którym Finlandia po raz kolejny uplasowała się na wysokim drugim miejscu.

 


0.0
Tagi: FINPRO
Napisz pierwszy komentarz