Assa Abloy

Technologie high-performance buildings sprzyjają osiąganiu dobrej stopy zwrotu z inwestycji

|
Kirsi-Maarit Poljatschenko, Dyrektor Regionu Europy Środkowo-Wschodniej w FINPRO
Kirsi-Maarit Poljatschenko, Dyrektor Regionu Europy Środkowo-Wschodniej w FINPRO
Przed nami briefing prasowy dot. fińskich technologii High-Performance Buildings. O wydarzeniu opowiada Kirsi-Maarit Poljatschenko, Dyrektor Regionu Europy Środkowo-Wschodniej w FINPRO.

Za dwa tygodnie do Warszawy przybywa misja gospodarcza fińskich dostawców technologii high-performance buildings. Jakie technologie będą prezentowane?

W trakcie wydarzenia swoje technologie zaprezentują producenci pomp ciepła, automatyki budynkowej, energoefektywnego oświetlenia i materiałów budowlanych. Misji będzie przewodniczył Pan Petri Lintumäki, dyrektor programu High-Performance Building w Cleantech Finland, który przedstawi cały zakres fińskiej oferty nowoczesnych technologii budynkowych.

Do kogo adresowane jest wydarzenie?

Prezentowane technologie mogą zainteresować projektantów i architektów, przedstawicieli firm budowlanych, deweloperów i administratorów obiektów biurowych.

Skąd pomysł, aby akurat teraz organizować takie wydarzenie?

Polski rynek nieruchomości komercyjnych bardzo dynamiczne rośnie. Deweloperzy konkurują już nie tylko ceną, ale długookresowym kosztem eksploatacji obiektów, ich komfortem i przyjaznością dla użytkownika i środowiska. Inwestorzy, często międzynarodowe fundusze inwestycyjne, z doświadczeniem w wielu miejscach świata, wymagają dobrej długookresowej stopy zwrotu z inwestycji. A temu sprzyja stosowanie nowoczesnych technologii. Finlandia posiada atrakcyjne technologie high-performance building, sprawdzone w wymagającym, surowym fińskim klimacie. Uważamy, że ta oferta właśnie teraz w warunkach dojrzałego rynku ma szansę.

Kto może wziąć udział w wydarzeniu?

Projektanci i architekci chcący zapoznać się z nowymi rozwiązaniami. Przedstawiciele firm budowanych i deweloperów szukający nowych efektywnych technologii. Administratorzy budynków szukający inspiracji jak zmniejszyć koszty eksploatacji budynków. Ze względu na miejsce wydarzenia, jakim jest Ambasada Finlandii, udział możliwy jest tylko na podstawie zaproszenia. Osoby zainteresowane uzyskaniem zaproszenia proszone są o kontakt z warszawskim biurem przedstawicielstwa handlowego Finlandii, FINPRO.

Gdzie można zapoznać się z fińskimi technologiami high-performace buildings?

Są dwa zasadnicze źródła: pierwsze to strona internetowa i punkt kontaktowy programu Cleantech Finland, gdzie można nie tylko zapoznać się z opisem technologii ale również przykładami ich komercyjnych zastosowań; drugi to kontakt z biurem FINPRO w Warszawie, którego doradcy w języku polskim pomogą Państwu znaleźć najbardziej odpowiednią do potrzeb technologię. Mam też nadzieję, że w przyszłości również na łamach Państwa portalu będzie można zapoznać się z najciekawszymi fińskimi technologiami high-performance buildings.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję. 


0.0
Tagi: FINPRO
Napisz pierwszy komentarz