PGE Narodowy

Konferencja „Smart Buildings & Smart Cities” zgromadziła tłumy

|
Panel dyskusyjny "Rola architektów, deweloperów i samorządowców w budowaniu przyjaznych miast" (fot. Green Warsaw Conferences)
17 października br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się kolejna edycja konferencji „Smart Buildings & Smart Cities” z cyklu Green Warsaw Conferences.

 Wydarzenie już od kilku lat jest inspiracją oraz źródłem praktycznej wiedzy dla architektów, inżynierów, urbanistów, samorządowców i deweloperów.

Podczas tegorocznej edycji konferencji zaproszeni goście rozmawiali na temat zrównoważonego rozwoju miast w Polsce. Wśród tematów, o których dyskutowano znalazły się:

  • Rola architektów, deweloperów i samorządowców w budowaniu przyjaznych miast

  • Co to znaczy zrównoważone biuro?

Swoje prezentacje wygłosili przedstawiciele firm: CBRE, Vastint, Echo Investment, JLL, Knight Frank, Pracowni Trzop Architekci i Pracowni KWK Promes. Prelegenci zaprezentowali przykłady zrównoważonych i zielonych projektów, wpisujących się w nurt „Smart Buildings & Smart Cities”. Ponadto uczestnicy konferencji mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach. Dzięki nim dowiedzieli się bezpośrednio od ekspertów, jak stworzyć przyjazne biuro.

Organizatorem konferencji z cyklu Green Warsaw Conferences jest firma Edytor, która zajmuje się edukacją ekologiczną i popularyzowaniem wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju. 

Patronat nad konferencją objęli: Prezydent m.st. Warszawy, Polski Związek Firm Deweloperskich, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. i Towarzystwo Urbanistów Polskich. Partnerami głównymi spotkania byli: CBRE Polska Sp. z o.o., Vastint Poland Sp. z o.o., Echo Investment S.A. oraz Marro Sp. z o.o. Partnerami merytorycznymi tegorocznej edycji zostali: Jones Lang LaSalle Sp. z o.o., Knight Frank Sp. z o.o., Stowarzyszenie REIT Polska, Millow Consuting, KWK Promes Robert Konieczny i pracownia Trzop Architekci. Wydarzenie patronatem medialnym objęli: businessman.pl, e-biurowce.pl, odnawialni.com.pl, urbnews.pl oraz Press Warszawa Interwizja.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz