PGE Narodowy

Smart Buildings & Smart Cities

Miasto : Warszawa
Miejsce : Centrum Nauki Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
Data : 12.10.2016
Godzina : 09:00 - 17:00
Status : zakończone
Smart Buildings & Smart Cities
Jak powinno być zaprojektowane miasto przyszłości? Jaką rolę w budowaniu i przebudowywaniu miast mogą odegrać developerzy i samorządy? - na te i inne pytania odpowiedzi dostarczy konferencja Smart Buildings & Smart Cities.

Na początku nowego stulecia jesteśmy świadkami głębokich i przyspieszonych przemian, które mają ogromny wpływ na gospodarkę, politykę, społeczeństwo i siedliska ludzkie. Innowacje technologiczne i rozwój telekomunikacji spowodował powstanie nowego globalnego porządku gospodarczego opartego na niwelowaniu barier handlowych, tworzenie dużych bloków gospodarczych i ich ekspansji na rynkach globalnych.
 
Siedliskami tej globalizacji są miasta i systemy miejskie. Obecnie ponad 50 proc. światowej populacji mieszka w miastach - w ciągu 20 lat liczba ta będzie wynosić 75 proc. Co to oznacza? Prawie  2 miliardy ludzi, w krajach rozwijających się, przeniesie się do  miast. Specjaliści szacują, że liczba dużych miast, powyżej miliona mieszkańców na świecie przekroczy 500.
 
W gospodarce przyszłości konkurować ze sobą  będą nie  poszczególne  kraje, ale miasta i regiony, ponieważ mają one większą zdolność do zapewnienia przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw i zapewnienia  wysokiej jakości życia mieszkańców.
Zmiany te są ogromnym wyzwaniem  dla urbanistów, architektów, developerów prezydentów i burmistrzów miast. Jak powinno być zaprojektowane miasto przyszłości? Czy wystarczą zdrowe budynki, by stworzyć przyjazne miasto? Jak zaprojektować zrównoważoną przestrzeń miejską? Jaką rolę w budowaniu i przebudowywaniu miast mogą odegrać developerzy i samorządy? 
 
Oddzielny temat to biuro, które jest nie tylko miejscem pracy ale magnesem przyciągającym talenty. Przyjazne, inspirujące biuro to wartość coraz częściej doceniana przez pracodawców. Podczas konferencji eksperci zaprezentują światowe trendy oraz rozwiązania uwzględniające najnowsze zmiany organizacji pracy.

Tym wyzwaniom przyszłości, między innymi, chcemy poświęcić tegoroczną edycję konferencji Smart Buildings & Smart Cities.
 
Jednym z punktów programu konferencji będą certyfikowane warsztaty Jak zaprojektować zrównoważone biuro? przeznaczone dla architektów, najemców i zarządców. Maksymalna liczba miejsc to 30. W przypadku zainteresowania udziałem w tych warsztatach prośba o taką adnotację w formularzu rejestracyjnym w polu Dodatkowe informacje. 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Wśród uczestników konferencji rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody. 

 
Zapraszamy do rejestracji na www.greenwarsawconferences.org.pl/rejestracja
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz