Konferencja „Smart Buildings & Smart Cities”

Miasto : Warszawa
Miejsce : Centrum Nauki Kopernik
Data : 17.10.2017
Godzina : 08:30 - 17:00
Status : zakończone
Konferencja „Smart Buildings & Smart Cities”
17 października br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się kolejna edycja konferencji „Smart Buildings & Smart Cities” z cyklu Green Warsaw Conferences. Wydarzenie jest inspiracją oraz źródłem praktycznej wiedzy dla architektów, inżynierów, urbanistów, samorządowców i deweloperów.

W tym roku naukowcy i eksperci z branży będą rozmawiać na temat wyzwań, jakie stawia zrównoważony rozwój miast w Polsce. Prelegenci odpowiedzą na pytania dotyczące projektowania zielonych budynków i zrównoważonej przestrzeni miejskiej, roli developerów, samorządowców i mieszkańców w budowaniu i przebudowie współczesnych miast oraz perspektywach rozwoju rynku zielonych inwestycji w Polsce. Każdej z tych kwestii będzie poświęcony blok tematyczny oraz panel dyskusyjny. Uczestnicy konferencji mogą również wziąć udział w certyfikowanych warsztatach pt. „Jak stworzyć przyjazne biuro?”.

W konferencji weźmie udział światowej sławy architekt – Robert Konieczny. W 2016 roku jego projekt Muzeum Narodowego – Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie 
został uznany Najlepszym Budynkiem Świata 2016 w międzynarodowym konkursie World Architecture Festival. Nagroda ta pierwszy raz w historii trafiła do Polski.

Konferencja ma na celu pomóc przedstawicielom samorządów, developerom i firmom wdrażać najnowsze rozwiązania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju skierowane na ograniczenie emisji CO2.

Organizatorem konferencji z cyklu Green Warsaw Conferences jest firma Edytor, która zajmuje się edukacją ekologiczną i popularyzowaniem wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju. 

Patronat nad konferencją objęli: Prezydent m.st. Warszawy, Polski Związek Firm Deweloperskich, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. i Towarzystwo Urbanistów Polskich. Partnerami głównymi spotkania są: CBRE Polska Sp. z o.o., Vastint Poland Sp. z o.o. oraz Echo Investment S.A. Partnerami merytorycznymi tegorocznej edycji zostali: Jones Lang LaSalle Sp. z o.o., Knight Frank Sp. z o.o., Stowarzyszenie REIT Polska, Millow Consuting, KWK Promes Robert Konieczny i pracownia Trzop Architekci.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym businessman.pl, portali : e-biurowce.pl, odnawialni.com.pl, urbnews.pl oraz Press Warszawa Interwizja.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.greenwarsawconferences.org.pl/

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz