Giant

Focus Filtrowa zmienia właściciela

Spółka zarządzająca funduszami nieruchomości Deutsche Bank nabyła biurowiec za niemal 117 mln euro.

Fundusz nieruchomości DEGI International, należący do Aberdeen Immobilien Kapitalanlage gmbH, sprzedał stołeczny biurowiec Focus Filtrowa. Budynek za kwotę ponad 117 mln euro kupiła spółka zarządzająca funduszami nieruchomości Deutsche Banku – RREFF Real Estate.

Warszawa ma obecnie największy i najlepiej rozwinięty rynek nieruchomości w Europie Środkowej. Polska gospodarka jest solidna i spodziewamy się, że odnotuje wzrost powyżej średniej w krajach sąsiadujących. To stwarza doskonałe warunki dla inwestycji w stolicy – powiedział rzecznik zarządu RREEF Germany Georg Allendorf.

Focus Filtrowa stanie się 39. nieruchomością wchodzącą w skład portfela inwestycyjnego otwartego funduszu nieruchomości Grundbesitz Europa, którego aktywa mają obecnie wartość ok. 3,2 mld euro. Obok Focusa, fundusz jest właścicielem dwóch stołecznych biurowców – Topaz i Nefryt. Focus, który został oddany do użytku w 2000 r., zlokalizowany jest w warszawskim Śródmieściu. Obiekt jest w pełni wynajęty. Siedziby mają w nim m.in. Centrala Grupy Deutsche Bank, BMW, GlaxoSmithKline i Walt Disney.


0.0
Napisz pierwszy komentarz