bcb wrzesień 2020

Ekspresowa transakcja

Queisser Pharma w biurowcu Nefryt w Warszawie
Queisser Pharma w biurowcu Nefryt w Warszawie
Queisser Pharma otwiera biuro w Polsce. Siedziba producenta marek Doppelherz i Protefix będzie znajdować się na warszawskim Służewcu.

Do grona najemców biurowca Nefryt dołączył Queisser Pharma Poland. W obiekcie tym polski oddział międzynarodowej grupy farmaceutycznej wynajął 300 mkw. powierzchni. W transakcji najemcę reprezentowali konsultanci AXI IMMO.

Firma Queisser Pharma GmbH &CO.KG to międzynarodowy producent i dystrybutor farmaceutyków, wyrobów medycznych i suplementów diety. Spółka z siedzibą w niemieckim Flensburgu jest częścią Dethleffsen Holding. Firma realizuje politykę rozwoju w kolejnych krajach, której ważnym elementem było stworzenie Queisser Pharma Poland i otwarcie biura w Warszawie. 

Otworzenie oddziału w Polsce jest elementem nowej strategii firmy. Rynek polski ma ogromny potencjał, dlatego zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie poszukiwań biura w Warszawie. Potrzebowaliśmy przestrzeni w kameralnym budynku dla zespołu, który odpowiada za marketing i promocję takich brandów jak Doppelherz i Protefix. Komfortowe rozwiązania komunikacyjne dla pracowników, bliskość lotniska, dostępność miejsc parkingowych oraz dodatkowe udogodnienia w okolicy takie jak sklepy, usługi czy restauracje były dla nas priorytetami – komentuje Renata Kasprzyk, General Manager Queisser Pharma Poland Sp. z o.o.

Queisser Pharma zdecydowała się na przeprowadzenie procesu poszukiwania, aranżacji i organizacji siedziby w Polsce w przeciągu nieco ponad 2 miesięcy. Szczegółowo przeprowadziliśmy analizę potrzeb Klienta oraz potencjalnych lokalizacji i budynków, które spełniały odpowiadanie kryteria. Po wspólnych negocjacjach warunków najmu zarówno od strony prawnej, jak i finansowej, mogliśmy przejść do kolejnego etapu procesu. Podczas szeregu spotkań technicznych ustaliliśmy szczegóły dotyczące optymalizacji fit-out dla docelowej powierzchni. Doradztwo w wyposażeniu biura i koordynacja prac aranżacyjnych, a następnie ich odbiór zwieńczyły nasze wspólne wysiłki – komentuje Emil Chwieduk, Office Negotiator w AXI IMMO.

Nefryt to 7-kondygnacyjny budynek, który oferuje 15 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A i blisko 1500 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Biurowiec znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Rodzin Hiszpańskich na warszawskim Mokotowie. Projekt architektoniczny obiektu powstał w pracowni JEMS Architekci

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz