Kancelaria Brochocki pośredniczyła w transakcjach dotyczących 10 000 mkw biur

Kompleks Poleczki Business Park w Warszawie
Kompleks Poleczki Business Park w Warszawie
Kancelaria Brochocki w ostatnich miesiącach pośredniczyła w sprzedaży Pałacu Jurkiewicza oraz w wynajmie 7 000 mkw. biur w Warszawie.

Pod młotek poszedł ekskluzywny biurowiec Pałac Jurkiewicza, znajdujący się przy Alejach Ujazdowskich 41 w Warszawie. Nowym właścicielem obiektu o powierzchni 4200 mkw został fundusz inwestycyjny zarządzany przez IVG Institutional Funds GmbH. Właścicielowi, spółce SMFP, doradzała Kancelaria Brochocki.

Kancelaria była również obecna podczas szeregu transakcji najmu w stolicy. Za jej pośrednictwem 2400 mkw. powierzchni biurowej wynajęła firma Atlas Copco Polska, producent sprężarek stacjonarnych i przewoźnych, generatorów, sprzętu budowlanego i maszyn górniczych, a także narzędzi przemysłowych. Firma została najemcą nowego budynku klasy B+ znajdującego się przy ulicy Badylarskiej w Warszawie.

Do obiektu przy ulicy Puławskiej 182 – biurowca IO-1, wprowadzi się wydawca gier komputerowych i konsolowych, firma City Interactive S.A. Najemca zajmie 1300 mkw. w budynku liczącym 14 kondygnacji.

Nowym najemcą 1000 mkw. w budynku przy ulicy Racławickiej 95 została agencja social media Socializer S.A. Spółka notowana jest na rynku NewConnect.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowało się na najem 1000 mkw powierzchni w zabytkowym biurowcu Pałac Młodziejowskiego, znajdującym się przy ul. Miodowej 10.

600 mkw. powierzchni biurowej w kompleksie Poleczki Business Park wynajęła firma Maquet Polska, producent technologii medycznych. W tym samym obiekcie siedzibę będzie mieć również Getinge Polska, dostawca sprzętu i rozwiązań systemowych w dziedzinie ochrony zdrowia dla szpitali i przemysłu farmaceutycznego. Spółka wprowadzi się na 520 mkw. powierzchni. Do Poleczki Business Park wprowadzą się również firmy Pflaiderer Grajewo (300 mkw) oraz agencja kreatywna Pompidou (240 mkw.)

W budynku przy Alejach Ujazdowskich 18 pozostanie Krajowa Rada Radców Prawnych, zajmująca 420 mkw. powierzchni.

Do biurowca Warsaw Tower, znajdującego się przy ulicy Siennej 39, wprowadzi się Dom Maklerski Querton, który wynajął 350 mkw. powierzchni.

Firma Adaptive PRESS, oferująca usługi informatyczne, zajmie 320 mkw. powierzchni w obiekcie przy ulicy Jasnej 14/16.

We wszystkich opisanych warszawskich transakcjach zawartych w ostatnich miesiącach pośredniczyła Kancelaria Brochocki.


0.0
Napisz pierwszy komentarz