Proton Office

EKO Atrium 1 sprzedane za 94 mln euro

Biurowiec Atrium 1 został sprzedany funduszowi Deka Immobilier za 94 mln euro
Biurowiec Atrium 1 został sprzedany funduszowi Deka Immobilier za 94 mln euro
Skanska Property Poland sprzedała swój sztandarowy zielony biurowiec w Warszawie funduszowi Deka Immobilien.

Nowym właścicielem warszawskiego biurowca jest otwarty fundusz nieruchomościowy Deka Immobilien-Global, który zapłacił za niego około 94 mln euro. Atrium 1 jest już czwartym nowym projektem biurowym Skanska, który firma sprzedała w ciągu ostatnich 10 miesięcy funduszom inwestycyjnym.

 

Biurowiec znajduje się przy Rondzie ONZ i oferuje łącznie 18 000 mkw. powierzchni biurowej i handlowej. Obiekt ma zostać oddany do użytku na początku 2014 roku. Obecnie poziom komercjalizacji wynosi 75 proc., a głównym najemcą jest Bank Zachodni WBK z Grupy Santander. Umowa najmu 12 200 mkw. podpisana z bankiem we wrześniu 2013 roku jest największą w ostatnich latach transakcją najmu w Centralnym Obszarze Biznesu w Warszawie.

 

Bardzo cieszymy się, że Atrium 1, nasz flagowy budynek biurowy w Warszawie, dołączył do grona projektów, które zostały sprzedane jeszcze przed ich ukończeniem – powiedział Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland. To kolejny dowód olbrzymiego zaufania ze strony inwestorów, które wynika z kilku czynników: siły i wiarygodności marki Skanska, ponad 15 lat sukcesów na polskim rynku nieruchomości biurowych, a także uznania dla jakości gwarantowanej przez Skanska S.A. jako generalnego wykonawcy wszystkich naszych projektów. Sukces komercyjny Atrium 1 pokazuje również, że nasza decyzja, aby budować w sposób zrównoważony, to właściwy kierunek, a certyfikacja LEED potwierdza nie tylko zastosowanie w budynku zielonych rozwiązań, ale także jego jakość – dodał.

 

Atrium 1 powstaje w zgodzie z wymaganiami certyfikatu ekologicznego LEED. Budynek zdobył już precertyfikat na najwyższym poziomie - Platinum.

 

Atrium 1 to już nasz kolejny projekt położony przy al. Jana Pawła II w Warszawie, który został kupiony przez fundusz inwestycyjny Deka, co świadczy o tym, że nasze relacje biznesowe są oparte na wzajemnym zaufaniu i przynoszą korzyści dla obu stron. Mamy nadzieję, że tak owocna współpraca będzie nadal rozwijała się w przyszłości – skomentowała Katarzyna Zawodna, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

 

Podczas transakcji fundusz reprezentowała firma Jones Lang LaSalle, natomiast wyłącznym agentem sprzedaży Skanska była firma Colliers International. Doradztwo prawne dla kupującego zapewniła kancelaria Allen & Overy, a dla sprzedającego – kancelaria Dentons.


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz