Giant

Progres HR przenosi się do Alchemii

Nowa siedziba ogólnopolskiego dostawcy rozwiązań z zakresu pracy i doradztwa personalnego znajdować się będzie w Gdańsku.

Biura Progres HR zajmą ponad 300 mkw. powierzchni w wieży Aurum kompleksu wielofunkcyjnego Alchemia. Umowa najmu została podpisana na 10 lat.

Przeniesienie naszej siedziby z Pruszcza Gdańskiego do Gdańska jest naturalnym następstwem ciągłego i dynamicznego rozwoju spółki. Realizujemy coraz większą ilość projektów, współpracując już z ponad 600 firmami na terenie całego kraju. Zwiększają się też nasze potrzeby względem własnego komfortu pracy, dlatego przenosimy się do nowoczesnej przestrzeni w Alchemii. Ta zmiana ma dla nas także duże znaczenie wizerunkowe. Wierzę, że ułatwi nam budowanie rozpoznawalności i ekspansję na rynku europejskim – skomentował Piotr Zając, prezes zarządu spółki Progres HR.

Grupa kapitałowa Progres HR działa od ponad 10 lat. Firma zajmuje się dostarczaniem rozwiązań z zakresu pracy tymczasowej, rekrutacji stałych, szkoleń i doradztwa personalnego. W zeszłym roku spółka trafiła do pierwszej dziesiątki Agencji Pracy Tymczasowej na polskim rynku.

Nowa siedziba firmy znajdować się będzie na siódmym piętrze wieży Aurum (wyższej z dwóch wież I etapu projektu). Jej oficjalne otwarcie zaplanowane jest na pierwsze tygodnie 2014 roku.

Przeniesienie siedziby firmy jest przykładem widocznego na rynku trendu relokacji. Na trójmiejskim rynku dostrzegamy wyraźny ruch w kierunku przenoszenia się ze starszych budynków, klasy B i C, często zaadoptowanych tylko na powierzchnie biurowe, do nowoczesnej powierzchni klasy A – mówi Maciej Brożek z firmy Torus, będącej deweloperem Alchemii. Oferuje ona znacznie wyższy komfort pracy i bogatą ofertę dodatkowych usług, często też jest lepiej skomunikowana. Taka relokacja to realna korzyść dla firm i duża nobilitacja dla ich pracowników. Optymalizacja przestrzeni i znacznie niższe koszty eksploatacji wynikające z energooszczędnych rozwiązań, wbrew pozorom, pozwalają często utrzymać zbliżony poziom całkowitych kosztów najmu

I etap Alchemii oferować będzie 16 700 mkw. powierzchni biurowej. Co więcej, na ponad 4500 mkw. znajdować się będzie centrum rekreacyjno-sportowe, gdzie znajdą się baseny, sala fitness, siłownia, hala sportowa i strefa wspinaczki. 550 mkw. zajmie restauracja z funkcją dziennej kantyny oferująca 4 kuchnie świata. Obecnie skomercjalizowane jest 50 proc. powierzchni kompleksu, a przed otwarciem (2 stycznia 2014 roku) planowane jest wynajęcie około 70-80 proc. obiektu. W drugim etapie dostarczonych na rynek zostanie blisko 21 000 mkw. biur oraz ponad 2600 mkw. powierzchni usługowej.


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz