Giant

EKO Grupa BPS w nowej siedzibie

Nowy biurowiec Grupy BPS w Warszawie
Nowa siedziba Grupy BPS to budynek klasy A
16 stycznia miało miejsce oficjalne otwarcie nowej siedziby Banków Spółdzielczych zrzeszonych z Bankiem Polskiej Spółdzielczości S.A.

Nową siedzibą Banków Spółdzielczych Grupy BPS jest biurowiec przy ul. Grzybowskiej 81, zlokalizowany na warszawskiej Woli. Obiekt, wybudowany przez firmę UNIBEP S.A., został oddany do użytku pod koniec 2013 roku. W budynku znajduje się Centrala oraz Oddział Regionalny Banku BPS, a także spółki Grupy BPS.

 

 

Lokalizację, w której znajdują się nowe biura Grupy BPS, nazwać można nową dzielnicą biznesowo-finansową. Na warszawskiej Woli ulokowały się takie firmy jak Getin Noble Bank, Bank BPH oraz Bank BGŻ. Biurowiec przy ul. Grzybowskiej 81 został zaprojektowany przez pracownię Grupa 5 Architekci. Wyróżnia go nowoczesny projekt, korespondujący z ceglaną architekturą pobliskiego Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Stworzyliśmy swego rodzaju architektoniczny kontrapunkt do historycznej zabudowy przemysłowej, ale w taki sposób, aby ukazać pewien ciekawy dialog pomiędzy dwoma budynkami powstającymi w różnych epokach. Przede wszystkim bazowaliśmy na szacunku i relacjach pomiędzy wspólnymi przestrzeniami – wyjaśnił Roman Dziedziejko, Członek Zarządu Grupa 5 Architekci i szef zespołu projektującego biurowiec. Do budowy użyto materiałów szlachetnych: zmatowionego ciemnego kamienia bazaltowego i szkła o podwyższonej refleksyjności, które ma odbijać fakturę sąsiadującej ceglanej budowli – dodał.

 

Budowa biurowca trwała niecałe 2,5 roku. Obiekt powstał z zgodnie z wymaganiami zrównoważonego budownictwa, co potwierdzone zostało certyfikatem środowiskowym BREEAM. Deweloperem budynku jest Unidevelopment. Biurowiec oferuje 11 200 mkw. powierzchni, a także 130 miejsc postojowych na 3-kondygnacyjnym parkingu podziemnym. Do dyspozycji użytkowników oddane zostały również stojaki na rowery, a przed wejściem głównym znajduje się niewielki placyk ze stalowymi siedziskami. W obiekcie znajduje się także restauracja „#jakVIP”, której nazwa nawiązuje do kampanii Grupy BPS pod hasłem: „W Bankach Spółdzielczych każdy jest #jakVIP”.

 

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS budowały swą siedzibę z pomocą polskiej firmy, wydobywając piękno z polskich zasobów naturalnych: kamienia i miedzi, a także szkła. To ważna symbolika wielkiego przedsięwzięcia, jakim była zmiana lokalizacji Grupy BPS. Najistotniejszy jest jednak dla nas wydźwięk wizerunkowy i percepcja klientów. Chcemy, by wiedzieli, że polska spółdzielczość rozwija się i jest nowoczesna – powiedział Urszula Rożalska, rzecznik prasowy Banku BPS S.A.


0.0
Napisz pierwszy komentarz