Giant

EKO Kapelanka 42 zyskuje pierwszych najemców

Kapelanka 42 w Krakowie
Kapelanka 42 w Krakowie
W krakowskim kompleksie firmy Skanska Property Poland powierzchnie zajmie Tesco, Apriso i Olimp Arena.

Skanska Property Poland podpisała umowy najmu z pierwszymi najemcami powierzchni biurowej i handlowej w krakowskim kompleksie Kapelanka 42. Biura w obiekcie zajmą Tesco (międzynarodowa sieć supermarketów) i Apriso (spółka należąca do firmy Dassault Systèmes), a także lokalne oddziały Grupy Skanska. Kantynę w kompleksie otworzy Olimp Arena.

 

Biura Tesco zajmą 2500 mkw. powierzchni biurowej. Firma wprowadzi się do kompleksu w grudniu 2014 roku. Podczas transakcji najemcę reprezentował Colliers International.

 

Apriso, należące do Dassault Systèmes, dostawcy oprogramowania dla firm działających w sektorach awiacji, obronności oraz w przemyśle motoryzacyjnych i elektronicznym, zdecydowało się na najem 2440 mkw. powierzchni biurowej. Firma zmienia lokalizację w Krakowie ze względu na swój rozwój i plany poszukiwania nowych pracowników zainteresowanych branżą innowacyjnych technologii. Apriso zajmie biura w budynku pod koniec czerwca 2014 roku. Najemca podczas transakcji był reprezentowany przez Hamilton May.

 

Ponadto, lokalne oddziały Grupy Skanska zajmą 1400 mkw., a kantyna – ok. 520 mkw. Oznacza to, iż cały kompleks wynajęty jest już w ponad 20 proc.

 

Nasi nowi najemcy to firmy z różnych branż, o różnych modelach działania. Odzwierciedla to dynamiczny rozwój Krakowa jako ośrodka biznesowego. Niezmiernie cieszy nas, że mamy wkład w rozwój miasta poprzez dostarczanie świetnych miejsc do pracy w lokalizacjach, które są najlepszą bazą do dalszego wzrostu – skomentował Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

 

Kapelanka 42 składać się będzie z dwóch budynków klasy A, z których każdy oferować będzie 9 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne. Łącznie obiekt dysponować będzie ok. 30 000 mkw. powierzchni i zostanie przekazany do dyspozycji najemców w trzecim kwartale 2014 roku. Kompleks jest precertyfikowany w systemie LEED na poziomie Gold. Projekt architektoniczny powstał w biurze Medusa Group, a generalnym wykonawcą jest Skanska S.A. Za komercjalizację Kapelanka 42 odpowiada Skanska Property Poland.


0.0
Napisz pierwszy komentarz