Giant

Biurowiec przy ul. Grzybowskiej 81 sprzedany

Biurowiec przy ul. Grzybowskiej 81 w Warszawie
Biurowiec przy ul. Grzybowskiej 81 w Warszawie
Prawie 100 mln złotych kosztował warszawski biurowiec, zrealizowany przez spółkę z Grupy Unidevelopment.

Na zakup biurowca przy ul. Grzybowskiej 81 zdecydował się Bank Polskiej Spółdzielczości, podpisując umowę na kwotę prawie 100 mln złotych netto. Dla sprzedawcy, Grupy Unidevelopment, oznacza to wzmocnienie sytuacji finansowej, istotne przy obecnych planach spółki, zakładających kolejne inwestycje biurowe i mieszkaniowe. Unidevelopment za otrzymaną kwotę planuje również spłatę kredytów o wartości prawie 70 mln złotych, zaciągniętych w celu realizacji obiektu.

Biurowiec Grzybowska 81 oferuje 10 000 mkw powierzchni biurowej klasy A. Bank Polskiej Spółdzielczości planuje przeniesienie do niego swojej siedziby.

Sprzedaż biurowca wybudowanego przy ulicy Grzybowskiej 81 jest zakończeniem naszej pierwszej inwestycji deweloperskiej na rynku komercyjnym. Sukces tego projektu jest potwierdzeniem, że Unidevelopment posiada możliwości budowy prestiżowych biurowców dla wymagających klientów. Zamierzamy dalej rozwijać naszą działalność w tym sektorze. Właśnie rozpoczynamy realizację kolejnej inwestycji biurowej. Budynek Wola House, o którym mowa, będzie miał powierzchnię najmu ponad 22 tys. mkw. i powstanie przy al. Prymasa Tysiąclecia 79 w Warszawie. Inwestycja jest wyjątkowa biorąc pod uwagę relację jakości do ceny wynajmu dlatego liczymy, że wkrótce powtórzy sukces poprzednika -  mówi Mariusz Sawoniewski, Prezes Zarządu Unidevelopment.

Biurowiec przy ul. Grzybowskiej oferuje 7 kondygnacji naziemnych i trzypoziomowy garaż podziemny ze 130 miejscami postojowymi. Spółka zakupiła grunt pod nieruchomość w lutym 2011 roku. W lipcu tego samego roku podpisała przedwstępną umowę sprzedaży z Bankiem Polskiej Spółdzielczości, która sfinalizowana została 27 marca 2013 roku. Generalnym wykonawcą biurowca był UNIBEP S.A.

Sprzedaż całego biurowca o tak prestiżowym charakterze, w dogodnej lokalizacji, jest ewenementem na rynku nieruchomości. Zakończona transakcja jest też wyjątkowa, z uwagi na fakt, że dotyczy miejsca o istotnym znaczeniu historycznym, a jednocześnie została zawarta przez dwie spółki o polskim kapitale - komentuje Mariusz Sawoniewski.

Projekt architektoniczny biurowca powstał w pracowni Grupa 5. Architekci inspirowali się sąsiadującym budynkiem Muzeum Powstania Warszawskiego.


0.0
Napisz pierwszy komentarz