Giant

Dominikański zachęcił pierwszych najemców

Dominikański we Wrocławiu
Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest pracownia Medusa Group
Skanska podpisała pierwsze umowy najmu powierzchni w powstającym we Wrocławiu biurowcu Dominikański.

Pierwszym najemcą w nowej inwestycji Skanska Property Poland jest firma Deloitte. W budynku zlokalizowane zostaną również biura lokalnych oddziałów Skanska.

 

 

Firma Deloitte, podczas transakcji reprezentowana przez Knight Frank, zajmie w biurowcu 1335 mkw. powierzchni biurowej. W obiekcie ulokowany zostanie wrocławski oddział firmy. Najemca do budynku wprowadzi się w październiku 2015 roku. Do tej pory biura Deloitte mieszczą się w kompleksie Grunwaldzki Center, wybudowanym w 2009 roku przez Skanska.

 

 

To największa satysfakcja dla dewelopera, kiedy najemca przeprowadzając się znowu wybiera nasz biurowiec. Nie może być lepszego certyfikatu jakości dla naszych projektów – skomentował Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

 

 

Deloitte zmieniając lokalizację swojego wrocławskiego biura powiększa wynajmowaną powierzchnię w związku z rozwojem działalności naszej firmy na Dolnym Śląsku. Urządzanie nowego biura pozwoli na zaprojektowanie innowacyjnych przestrzeni do pracy dostosowanych do naszych potrzeb i zgodnych z najnowszymi trendami – powiedziała Barbara Mogielnicka, Dyrektor działu administracji, Deloitte.

 

 

Dziękujemy firmie Deloitte za zaufanie, jakim obdarzyła nas powierzając zlecenie poszukiwania nowej powierzchni biurowej we Wrocławiu. W ramach przeprowadzonego procesu, udało nam się wynegocjować najlepsze warunki najmu gwarantujące również najlepszą jakość biura – podkreśliła Dorota Kościelniak, Partner i Dyrektor Regionalna Knight Frank Sp. z o.o., kierująca wrocławskim biurem tej firmy.

 

Do biurowca wprowadzą się również wrocławskie oddziały Skanska, które zajmą prawie 2400 mkw. Nowe biura zajmą we wrześniu 2015 roku.

 

 

Już na etapie prac ziemnych podpisujemy pierwsze umowy najmu. Świadczy to o bardzo dużym zainteresowaniu budynkiem Dominikański. Wiemy, że jest to ważna inwestycja nie tylko pod względem biznesowym. Wrocław od lat czekał na zagospodarowanie tej okolicy placu Dominikańskiego. Powstanie tu ciekawy architektonicznie, nowoczesny budynek biurowy, wokół którego stworzymy atrakcyjną przestrzeń publiczną, a przyszli użytkownicy kompleksu będą pracować w komfortowych i przyjaznych warunkach – powiedział Arkadiusz Rudzki.

 

Kompleks biurowy Dominikański powstaje przy skrzyżowaniu ulic Piotra Skargi, Wierzbowej i Oławskiej. Projekt jest największą obecnie realizowaną inwestycją we Wrocławiu - oferować będzie ok. 40 000 mkw. Użytkownicy będą mieli do dyspozycji 372 miejsca postojowe na 2-kondygnacyjnym parkingu podziemnym oraz parking dla rowerów.

 

Obecnie dobiegają końca prace przy wylewaniu płyty fundamentowej pod obie fazy projekty. Zrealizowane już zostały ściany zewnętrzne na poziomie -2 w pierwszym z budynków kompleksu i aktualnie trwają prace nad stropem nad tą kondygnacją.

 

Dominikański powstaje zgodnie z wymaganiami certyfikatu ekologicznego LEED. Obiekt uzyskał już precertyfikat w ramach tego systemu z oceną Gold. Projekt architektoniczny budynku powstał w biurze architektonicznym Medusa Group. Generalnym wykonawcą jest Skanska S.A., a za komercjalizację odpowiada Skanska Property Poland. Pierwszy etap inwestycji ma zostać ukończony w drugim kwartale 2015 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz