Giant

Krakowski Euromarket sprzedany

Centrum Biurowe Euromarket w Krakowie
Centrum Biurowe Euromarket w Krakowie
Centrum Biurowe Euromarket w Krakowie zostało zakupione przez spółkę zarządzaną przez Bluehouse Capital.

Tawstock Estates sfinalizował transakcję sprzedaży krakowskiego Centrum Biurowego Euromarket. Nowym właścicielem nieruchomości jest spółka zarządzana przez Bluehouse Capital. Podczas transakcji doradzały firmy CBRE oraz Savills.

 

CB Euromarket znajduje się przy ul. Jasnogórskiej w Krakowie i oferuje ok. 10 600 mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 1600 mkw. powierzchni handlowej na pięciu kondygnacjach. Budynek został oddany do użytku w 2001 roku. W obiekcie zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne i techniczne, takie jak system BMS (inteligentny system zarządzania budynkiem), podwieszane sufity, klimatyzację, pełen zakres usług telekomunikacyjnych oraz 24-godziny systemy monitoringu i ochrony. Głównymi najemcami Centrum Biurowego Euromarket są firmy BP Europe oraz CanPack SA.

 

 

Sprzedaż Centrum Biurowego Euromarket jest kolejnym dowodem na to, że w opinii międzynarodowych inwestorów Polska jest najbardziej aktywnym rynkiem i najbardziej pożądaną lokalizacją w regionie. Obserwujemy rosnące zainteresowanie ze strony zagranicznych kapitałów nie tylko nieruchomościami w Warszawie, ale również w głównych polskich miastach regionalnych.  Trend ten będzie kontynuowany w 2014 roku – skomentował Mike Atwell, Senior Dyrektor działu rynków kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią w CBRE.

 

 

Transakcja ta jest dowodem na wzrost zainteresowania inwestorów miastami regionalnymi w Polsce, a także nieruchomościami nie tylko typu prime, ale również budynkami, które pozwalają na zwiększenie ich wartości. Popyt na tego typu nieruchomości rośnie w krajach europejskich, czego najlepszym przykładem jest sprzedaż Euromarket – podreślił Michał Ćwikliński, Dyrektor działu inwestycji w Savills.


0.0
Tagi: CBRE Savills
Napisz pierwszy komentarz