Giant

Compuware z nową siedzibą w Gdańsku

Alchemia w Gdańsku
Alchemia w Gdańsku
Informatyczna firma Compuware przenosi się do wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia w Gdańsku.

Twórca oprogramowania wspierającego biznesowe rozwiązania IT przeprowadzi się do Alchemii we wrześniu 2014 r. Dotychczasowa siedziba Compuware znajduje się przy ul. Dmowskiego 12. Nowe biura firmy zajmą ponad 3000 mkw.

 

Compuware jest amerykańską firmą obecną w Polsce od 2005 r., kiedy to przejęła firmę Adlex. Od samego początku działa na rynku trójmiejskim i obsługuje 46 z listy 50 największych spółek według magazynu Fortune. Obecnie zatrudnia ponad 170 osób w Polsce. W Gdańsku firma zajmuje się wszystkimi etapami procesu wytwarzania oprogramowania, począwszy od analizy runku i definiowania produktów, poprzez wybór technologii, programowanie czy testowanie, a skończywszy na tworzeniu dokumentacji dla użytkowników i wsparciu technicznym klientów. Chcąc kontynuować rozwój firmy we wszystkich tych obszarach, musieliśmy podjąć decyzję o zmianie lokalizacji, ponieważ w obecnej brakuje nam wolnej przestrzeni biurowej, a to utrudnia biznesową ekspansję. Realizacja naszych planów możliwa jest natomiast w kompleksie Alchemii, w którym doceniamy przede wszystkim wysoki standard techniczny, dopasowany do naszych potrzeb i charakteru prowadzonej działalności – mówi Witold Płotka, Vice Prezes w Compuware. Zmiana siedziby wiąże się również z dostępem do komunikacji miejskiej i udogodnień dla pracowników. To aktywne osoby, dla których ważna jest obecność parkingów czy szatni dla rowerzystów, a także bliskość kompleksu sportowego z basenem, z którego można skorzystać nawet w przerwie na lunch – podkreśla Witold Płotka.

 

Umowa podpisana została na 5 lat. Compuware zajmie ponad 3000 mkw. na 7, 8 i 9 piętrze wieży Platinum.

 

Alchemia oferuje 16 700 mkw. powierzchni biurowej w ramach pierwszego etapu inwestycji, oddanego w styczniu 2014 r. W kompleksie utworzono również centrum rekreacyjno-sportowe. Obecnie trwa realizacja drugiego etapu, który ma zostać oddany do użytku w ostatnim kwartale 2015 r. Dostarczy on blisko 21 000 mkw. biur i ponad 2600 mkw. powierzchni usługowej.


0.0
Tagi: Alchemia
Napisz pierwszy komentarz