Giant

Nippon Seiki stawia na rozwój w Alchemii

Kompleks biurowy Alchemia (z prawej strony budynek Argon)
Kompleks biurowy Alchemia (z prawej strony budynek Argon)
Do biurowca Argon w kompleksie Alchemia wprowadzi się jeden z wiodących dostawców w branży motoryzacyjnej.

Nippon Seiki Group jest globalnym liderem w projektowaniu i produkcji wyświetlaczy HUD (Head-Up-Display). Na całym świecie firma zatrudnia 15 tys. osób. Oddział w Gdańsku jest to jedna z nielicznych firm działających w branży motoryzacyjnej w północnej Polsce. Jest on bezpośrednim poddostawcą dla producentów marek premium, takich jak: Porsche, BMW, Daimler, Audi czy Jaguar Land Rover. W Gdańsku firma zatrudnia przede wszystkim specjalistów zajmujących się specyfikowaniem, projektowaniem, tworzeniem i testowaniem oprogramowania systemów informacji pokładowej (driving information systems). Spółka Nippon Seiki (Europe) BV swoje lokalne biuro postanowiła przenieść do budynku Argon w kompleksie Alchemia. W biurowcu tym firma będzie wynajmować blisko 800 mkw. powierzchni. 

Nasze biuro inżynieryjne w Gdańsku rozwija się bardzo szybko. Obecnie pracuje w nim 40 osób, ale w ciągu kilku najbliższych lat planujemy podwoić zatrudnienie. Jest to w dużej mierze efekt wysokich kompetencji polskich inżynierów i programistów, którzy są cenionymi na świecie fachowcami. Argon oferuje nam dogodną lokalizację i rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną. Budynek i jego otoczenie są też zgodne z nowoczesną i innowacyjną wizją rozwoju naszej firmy – mówi Wojciech Gutowski, menadżer polskiego oddziału Nippon Seiki. 

Nippon Seiki to kolejny przykład globalnej firmy wykorzystującej ogromny potencjał lokalnej kadry, w tym przypadku inżynieryjnej. Wierzę, że nowa przestrzeń w budynku Argon pozwoli na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój tej firmy, stając się atutem w rozmowach z przyszłymi pracownikami – mówi Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus.

Umowa z deweloperem, firmą Torus została podpisana na okres 5 lat. Otwarcie nowego biura zaplanowane jest na początek listopada br. 

Nippon Seiki to kolejna firma, która dołączyła do grona najemców budynku Argonu (III etap kompleksu biznesowego Alchemia). Całkowita powierzchnia najmu budynku wynosi ponad 38 000 mkw., w tym na biura przeznaczone jest 36 000 mkw. Obecnie w budowie jest czwarty etap Alchemii, budynek Neon. Zakładany termin oddania budynku do użytku to przełom III i IV kw. 2019 r. Wszystkie budynki Alchemii certyfikowane są w systemie LEED na poziomie Platinum. 

 


5.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz