Proton Office

Nowy najemca i przedłużenia umów w Warta Tower

Hol w biurowcu Warta Tower
Hol w biurowcu Warta Tower
Foster Wheeler Energia Polska wynajął powierzchnie w Warta Tower, warszawskim biurowcu zarządzanym przez Kulczyk Silverstein Properties.

Nowy najemca wprowadził się do biurowca na początku kwietnia 2014 r. Foster Wheeler Energia Polska należy do międzynarodowego koncernu Foster Wheeler AG, a w Polsce ma swój oddział od początku lat 90tych. Firma zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem obiektów kotłowych dla energetyki.

 

Nie jest to jedyna umowa najmu podpisana w ostatnim czasie w Warta Tower. Dodatkową powierzchnię w budynku wynajęła firma ITMAGINATION, która dostarcza systemy analityczno-biznesowe klasy Business Intelligence i tworzy oprogramowanie na zamówienie.

 

Stały rozwój kompetencji biznesowych ITMAGINATION, w wyniku którego powołaliśmy dwie nowe spółki celowe - ITM OUTSOURCING oraz ITM 4MOBILE, a także systematyczne poszerzanie kadry o doświadczonych specjalistów IT, wpłynęły na naszą decyzję o zwiększeniu powierzchni biurowej wynajmowanej w Warta Tower – powiedział Daniel Arak, Business Development Director w ITMAGINATION, który dodał, iż decyzja o kontynuowaniu najmu to przede wszystkim odpowiedź na potrzeby pracowników, dla których ważna jest atrakcyjna lokalizacja budynku. Dużym atutem są również korzystne warunki najmu oraz wysoki standard powierzchni biurowej – podkreślił Daniel Arak.

 

Umowę najmu w budynku przedłużył również polski oddział ExxconMobil, jednej z największych na świecie firm z branży petrochemicznej, producenta olejów Mobil.

 

Warta Tower to 88-metrowy kompleks otwarty w 2000 r., składający się z dwóch zintegrowanych części: 82-metrowej wieży i sześciokondygnacyjnego podium. Łącznie oferuje 27 000 mkw. powierzchni. Najemcami obiektu są m.in. TUiR Warta, Grupa KBC i Ambasada Królestwa Norwegii. Za komercjalizację Warta Tower odpowiada CBRE. Biurowiec charakteryzuje się ciemnogranatową fasadą i holem zaprojektowanym przez Wiesława Olko, udekorowanym rzeźbami Barbary Falander.

 

Warta Tower nadal jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych biurowców w stolicy. Projekt ma ugruntowaną pozycję rynkową, a sami najemcy doceniają nie tylko kapitalną lokalizację, wysoki standard techniczny i komfort pracy, ale także liczne udogodnienia jak np. restauracje, ogród dla najemców i gości, centrum konferencyjne czy obecność banku i placówki medycznej - powiedział Piotr Trzciński, Head of Asset Management w Kulczyk Silverstein Properties.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz