Giant

Griffin Group przejmuje Centrum Biurowe Lubicz

Centrum Biurowe Lubicz I i II
Centrum Biurowe Lubicz I i II
Krakowskie Centrum Biurowe Lubicz zmieniło właściciela. Kompleks został zakupiony przez Griffin Group.

Transakcja zakupu sfinalizowana została 16 kwietnia 2014 r. i w jej efekcie portfolio Griffin Group powiększyło się o dwa budynki klasy A - Centrum Biurowe Lubicz I oraz Centrum Biurowe Lubicz II, łącznie oferujące ponad 21 000 mkw. powierzchni.

 

Zakup Centrum Biurowego Lubicz to naturalny etap uzupełniania naszego portfela nieruchomości biurowych. Niski poziom wakatów na rynku krakowskim przekonał nas do tej inwestycji – skomentował Przemysław Krych, Prezes Griffin Group.

 

Kompleks zlokalizowany jest u zbiegu ul. Rakowickiej i Lubicz, w ścisłym centrum miasta. Starszy z budynków – Centrum Biurowe Lubicz I (CBL I), oferuje 15 500 mkw. powierzchni i został oddany do użytku w 2000 r. Drugi biurowiec (CBL II), ukończony w 2009 r., jest kameralnym, nowoczesnym obiektem biurowym o całkowitej powierzchni najmu 5800 mkw.

 

Oba budynki są prawie w całości wynajęcie. W gronie najemców znajdują się takie firmy jak m.in.: International Paper, Capita, Deutsche Bank, BNP Paribas, PWC, Lumesse, Infusion i BZ WBK.

 

Podczas transakcji nabywcy doradzały firmy Colliers International, Greenberg Traurig Grzesiak sp. k. oraz MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy.


1.0
Napisz pierwszy komentarz