Giant

Altkom Akademia przenosi się do Alchemii

Kompleks wielofunkcyjny Alchemia w Gdańsku
Kompleks wielofunkcyjny Alchemia w Gdańsku
Firma działająca na rynku edukacji dla biznesu lokuje swój ośrodek w wielofunkcyjnym kompleksie Alchemia w Gdańsku.

Firma Altkom Akademia zajmie ponad 600 mkw. powierzchni biurowej, na której ulokuje 12 sal szkoleniowych. Placówka będzie obsługiwać ok. 5000 słuchaczy rocznie.

 

Z naszych usług korzysta coraz większa liczba firm i słuchaczy z Trójmiasta. Musimy im zapewnić komfortowe, odpowiednie dla ich rozwoju warunki, dlatego zdecydowaliśmy się na przeniesienie naszej obecnej siedziby w Gdyni do kompleksu Alchemia w Gdańsku – podkreśla Arkadiusz Szymański, Dyrektor Regionu Północ w Altkom Akademia SA.

 

Nowy najemca kompleksu Alchemia to jedna z największych firm szkoleniowych w Polsce, obecna w 16 miastach. Centrala Altkom Akademia mieści się w Warszawie. W Alchemii ma powstać nowoczesny ośrodek firmy, z recepcją, strefą cateringową i salami szkoleniowymi. Oddział będzie przystosowany do realizacji szkoleń i egzaminów technicznych oraz prowadzenia szkoleń tzw. „miękkich”, a także symulacji biznesowych – wymagających większych powierzchni i innej aranżacji – wyjaśnia Arkadiusz Szymański.

 

Altkom Akademia wprowadzi się na VI piętro wieży Aurum. Placówka zacznie działać w lipcu 2014 r. Pracować tu będzie ok. 20 osób w ramach działów handlowego, administracji i realizacji szkoleń. Umowa najmu została podpisana na 5 lat.

 

Altkom Akademia to kolejna z obecnych już w regionie firm, która przenosi swoją siedzibę do nowoczesnego biurowca. Relokacja jest więc już silnym trendem na naszym rynku. Firmy dostrzegają i osiągają ogromne korzyści z optymalizacji przestrzeni biurowej i podnoszeniu komfortu pracy swoim zespołom – zauważa Maciej Brożek, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus, będącej deweloperem Alchemii.  

 

Wieża Aurum wraz z wieżą Platinum wchodzą w skład pierwszego etapu Alchemii, który został oddany do użytku w styczniu 2014 r. i dostarczył 16 700 mkw. powierzchni biurowej. Obecnie wynajętych jest 86 proc. biur w obiekcie. W grudniu 2013 r. nastąpiło rozpoczęcie budowy drugiego etapu inwestycji. Ma on oferować blisko 21 000 mkw. biur w ramach wież Ferrum i Titanium, a także ponad 2600 mkw. powierzchni towarzyszącej. Zakończenie tej fazy planowane jest na czwarty kwartał 2015 r.


0.0
Tagi: Alchemia
Napisz pierwszy komentarz