Giant

Rośnie biuro BBH w Krakowie

Orange Office Park w Krakowie
Orange Office Park w Krakowie
Firma z sektora finansowego, Brown Brothers Harriman (BBH), zdecydowała się wynająć dodatkową powierzchnię w kompleksie Orange Office Park.

Instytucja finansowa BBH wynajęła ponad 2000 mkw. dodatkowej powierzchni biurowej w Orange Office Park w Krakowie. Oznacza to, że firma zajmie łącznie ponad 6800 mkw. w kompleksie realizowanym przez East-West Development Office. Podczas transakcji najemcę reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield, natomiast dewelopera – Fisheye.

 

Brown Brothers Harriman działa od 1818 r. i obecnie zatrudnia ok. 4700 pracowników w 17 biurach na terenie całego świata. Krakowski oddział BBH został otwarty w 2012 r. i pracuje w nim 600 osób. Bardzo się cieszymy, że możemy powiększyć nasze krakowskie biuro i wzmocnić relacje z lokalną społecznością. Ostatnie dwa lata przerosły nasze oczekiwania i zdecydowaliśmy się związać się z tym rejonem na długi czas – skomentował Michael McDonald, Dyrektor Zarządzający BBH.

 

Firma wprowadzi się do Orange Office Park w lipcu br. Krakowski kompleks powstaje w trzech etapach i docelowo dostarczy na rynek 29 000 mkw. powierzchni biurowej i handlowej, a także 550 miejsc parkingowych. Pierwszy etap projektu ma zostać ukończony jeszcze w lipcu 2014 r. Inwestycja powstaje przy skrzyżowaniu ul. Nowohuckiej i Klimeckiego.

 

Kraków jest atrakcyjną lokalizacją dla firm rozpoczynających działalność lub planujących dalszy rozwój ze względu na zaplecze akademickie i dostępność niezwykle utalentowanej siły roboczej. Ważnym atutem miasta jest także możliwość wynajęcia nowoczesnej powierzchni na elastycznych warunkach oraz jej dostosowywania do potrzeb, które na początku czasami trudno precyzyjnie określić. Firma BBH zdecydowała się, rok po podpisaniu umowy przednajmu, na wynajem dodatkowych 2000 mkw. ze względu na dynamiczny rozwój – powiedział Krzysztof Misiak, Partner, kierownik sekcji miast regionalnych w dziale powierzchni biurowych firmy Cushman & Wakefield.


0.0
Napisz pierwszy komentarz