Giant

Skanska wynajęła 16 400 mkw. powierzchni biurowej

Kompleks Dominikański
Kompleks Dominikański
Skanska Property Poland i HP Global Business Center podpisały umowę najmu w kompleksie Dominikański.

Spółka koncernu Hewlett-Packard, specjalizująca się w dostarczaniu nowoczesnych usług dla biznesu wynajęła powierzchnię biurową w obu budynkach kompleksu Dominikański, a także 166 miejsc postojowych. Przeprowadzka planowana jest na przełomie roku 2015/2016.

 

Wynajmując powierzchnie w kompleksie Dominikański, HP połączyła dotychczasowe dwa biura znajdujące się w budynkach Globis i Grunwaldzki Cener. Trzecie biuro firmy nadal pozostanie w zabytkowym obiekcie Renoma. Specyfika prowadzonej przez nas działalności sprawia, że do wykonywania codziennych zadań potrzebujemy wysokiej jakości powierzchni biurowej, odpowiadającej najwyższym obowiązującym standardom i naszym specyficznym wymaganiom. Podczas podejmowania decyzji o centralizacji dwóch z trzech posiadanych przez nas biur wiedzieliśmy, że nasz wieloletni partner, jakim jest firma Skanska Property Poland, odpowie na nasze potrzeby i przygotuje powierzchnię, która umożliwi nam sprawne zarządzanie i nieustający rozwój. Inwestycja Dominikański jest dla nas najlepszym miejscem na lokalizację biura, nie tylko ze względu na zaoferowany standard, ale również wyjątkowo dogodne położenie komunikacyjnie, które jest dużym ułatwieniem dla zatrudnionych w Centrum pracowników - wyjaśnia Agnieszka Orłowska, prezes HP Global Business Center.

 

W przeprowadzeniu transakcji pośredniczyła firma doradcza CBRE. Umowa została zakwalifikowana jako największa umowa zawarta na terenie Europy Środkowo-Wschodniej przez firmę Skanska i HP, a także największa (według danych CEBRE) transakcja najmu powierzchni biurowej w polskich miastach regionalnych w roku 2014. Jesteśmy dumni, że doradzaliśmy przy tej znaczącej transakcji, jednej z największych, jakie przeprowadzono na rynku biurowym w Polsce w 2014 roku. Doświadczony Zespół CBRE wspierał Najemcę przy konsolidacji dwóch lokalizacji biurowych we Wrocławiu i negocjacjach elastycznych warunków najmu. Dominikański to prestiżowy budynek o wysokim standardzie, zlokalizowany w samym sercu miasta i jesteśmy przekonani, że pracownicy HP będą czerpać wiele korzyści z licznych udogodnień, jakie oferuje im biurowiec. W roku 2012 wspieraliśmy HP przy pozyskaniu lokalizacji biurowej w Łodzi i cieszymy się z kontynuacji współpracy z tak prestiżowym Najemcą - mówi Daniel Bienias, Starszy Dyrektor działu reprezentacji najemców w CBRE.

 

Firmy HP i Skanska Property Poland pierwszą umowę na wynajem powierzchni biurowej podpisały już w roku 2009 – wówczas dotyczyła ona budynku Grunwaldzki Center we Wrocławiu. Kolejna umowa najmu z HP to wynik dobrej relacji biznesowej, jaka łączy nas z tą firmą od wielu lat. To też potwierdzenie wysokiej jakości naszych budynków oraz dowód na to, że tworzenie biznesu w dialogu z klientem przynosi efekty. Dominikański dostosowaliśmy do potrzeb tak dużego najemcy jakim jest HP Global Business Center. Profesjonalizm naszego partnera pozwolił sprawnie przeprowadzić całą transakcję. Cieszymy się, że możemy towarzyszyć centrum usług HP w jego imponującym wzroście we Wrocławiu. Wcześniej - w budynku Grunwaldzki Center, dziś – w Dominikańskim. To dla nas ogromny sukces - mówi Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland.

 

Dominikański to nowoczesny, zielony kompleks biurowy klasy A zlokalizowany przy Placu Dominikańskim, w pobliżu Galerii Dominikańskiej. Łączna powierzchnia najmu w kompleksie wyniesie ponad 40 000 mkw. Użytkownicy obiektu będą mieli do dyspozycji dwupoziomowy parking podziemny na około 370 miejsc parkingowych. Kompleks będzie certyfikowany w systemie LEED na poziomie Gold.


0.0
Napisz pierwszy komentarz