Giant

EKO Fujitsu otwiera siedzibę w Textorial Park

Centrum Usług Wspólnych dla Finansów i Księgowości Fujitsu w Łodzi, fot. uml.lodz.pl
Centrum Usług Wspólnych dla Finansów i Księgowości Fujitsu w Łodzi, fot. uml.lodz.pl
Firma Fujitsu ogłosiła oficjalne otwarcie Centrum Usług Wspólnych dla Finansów i Księgowości w Łodzi, które już teraz zatrudnia ponad 80 księgowych, obsługujących 30 oddziałów z 21 krajów. Centrum mieści się w Textorial Park.

Mamy ambicję stać się najlepszym centrum SSC w Łodzi, świadczącym wydajne kosztowo usługi dzięki użyciu globalnych możliwości i umiejętności. Wierzę, że dzięki wspaniałemu zespołowi, jaki udało się zbudować oraz wewnętrznej współpracy w firmie, w najbliższej przyszłości osiągniemy najwyższy poziom dojrzałości biznesowej i będziemy stanowić wartościową część organizacji finansowej Fujitsu – komentuje Żaneta Leduchowska, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych dla Finansów w Fujitsu.

 

Centrum Usług Wspólnych dla Finansów i Księgowości pozwala poszczególnym jednostkom koncentrować się na klientach oraz „core business” – ich głównych działaniach biznesowych, odciążając je tym samym z pracy transakcyjnej. Ponadto dzięki stworzeniu centrum usług wspólnych, Fujitsu może obsługiwać wewnętrznymi siłami usługi i procesy, jakie dotychczas świadczył dla firmy dostawca zewnętrzny. Obecnie firma skupia się na obsłudze faktur, należności i zobowiązań, ksiąg głównych, sprawozdawczości finansowej i zarządzaniu danymi klientów oraz dostawców podmiotów Fujitsu z Europy, Bliskiego Wschodu, Indii i Afryki.

 

Cieszy każde nowe miejsce pracy. Inwestycje firm polskich i zagranicznych są najlepszą rekomendacją dla Łodzi i regionu, jako idealnego miejsca do rozwoju biznesu. Dla mnie, jako Prezydenta Miasta Łodzi jest dowodem na właściwie realizowaną strategię rozwoju gospodarczego. Cieszy mnie, że coraz więcej firm obdarza zaufaniem nasze miasto i region. Dzięki nim łódzki rynek staje się coraz bardziej atrakcyjny pod względem biznesowym - komentuje prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

 

Centrum Usług Wspólnych dla Księgowości i Finansów nie jest pierwszą inwestycją Fujitsu w Łodzi. Dotąd w mieście tym działało już Global Delivery Center, które zarudnia ponad 520 pracowników, świadczących usługi dla globalnych klientów.

 

Otwarcie Centrum Usług Wspólnych dla Księgowości i Finansów jest kolejną już inwestycją Fujitsu w Polsce. Mnie najbardziej cieszy, że ta inwestycja jest dowodem uznania wysokich kompetencji polskich kadr przez wiodącą firmę ICT na świecie oraz to, że udało się ją powiązać z wykorzystaniem talentów absolwentów łódzkich uczelni wyższych. Warto podkreślić, że decyzja jest dowodem na długoterminowe zainteresowanie Polską jako krajem na inwestycje firmy – mówi Marcin Olszewski, Prezes Fujitsu w Polsce.

 

Fujitsu jest japońskim producentem technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT), zatrudniającym ponad 162 000 osób w ponad 100 krajach. Skonsolidowane przychody Fujitsu Limited (TSE: 6702) to 4,8 biliony jenów (US $ 46 mld) za rok obrotowy zakończony 31 marca 2014 roku.

 

Textorial Park to kompleks biurowy klasy A z 12 000 mkw. powierzchni biurowej i usługowej, centrum konferencyjnym, 240 miejscami parkingowymi. Biurowiec znajduje się w obrębie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Od 2011 roku posiada certyfikat BREEAM in –Use.


0.0
Tagi: Łódź
Napisz pierwszy komentarz