Proton Office

Kemira wynajęła w Alchemii dodatkowe metry

Alchemia
Alchemia
Mieszczące się w gdańskiej Alchemii centrum usług biznesowych fińskiej firmy Kemira podpisało umowę na wynajem dodatkowych 660 mkw. powierzchni biurowej. Łącznie Kemira wynajmuje w Alchemii ponad 3200 mkw.

Z początkiem 2015 roku będziemy zwiększać zatrudnienie w celu obsługi nowej linii biznesowej. Nasz zespół powiększy się o 10-15 proc., ponadto dyskutujemy w dalszym ciągu na temat rozwijania nowych funkcji, które już istnieją, z planami wdrożenia ich w 2015 roku. Spowodowało to konieczność powiększenia obecnie wynajmowanej powierzchni biurowej w budynku Alchemia o 25 proc. – komentuje Arkadiusz Rochowczyk, dyr. zarządzający fińskiej firmy Kemira.

 

Fińska firma działająca w branży chemicznej wielofunkcyjne centrum usług biznesowych w Gdańsku otworzyła w połowie 2013 r. Podmiot wspiera rozwój przedsiębiorstwa w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka), obsługując zaawansowane procesy w obszarach obsługi klienta, finansów, księgowości, IT, zakupów oraz logistyki. Spółka pośredniczy niemal w całej sprzedaży Kemiry na Europę, której dzienna wartość wynosi 3,5 mln euro. Blisko 25 proc. obecnego zespołu stanowią obcokrajowcy z Finlandii, Szwecji, Estonii, Holandii, Hiszpanii, Włoch, Rumunii, Węgier, Rosji, Ukrainy, Słowacji czy Francji.

 

Cieszymy się, że Kemira z sukcesem rozwija się w Gdańsku. Jest to to kolejny dowód na ogromny potencjał naszego regionu pod względem dostępności wysoko wykwalifikowanej kadry, nowoczesnej powierzchni biurowej czy odpowiedniego wsparcia inwestorów. Nie bez znaczenia jest też na pewno lokalizacja i wysoka jakość życia, która przyciąga na Pomorze coraz więcej osób z innych regionów kraju, a nawet z zagranicy – mówi Maciej Brożek, dyr. ds. komercjalizacji w firmie Torus, będącej deweloperem Alchemii.

 

Pierwsza faza Alchemii dostarczyła na trójmiejski rynek 16 700 mkw. powierzchni biurowej. Jej oficjalne otwarcie miało miejsce w styczniu br. W grudniu rozpoczęła się budowa II etapu inwestycji, który dostarczy ponad 21 000 mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 2600 mkw. powierzchni towarzyszącej (usługowej), w ramach której powstać ma centrum medyczne, przedszkole z własnym zieleńcem, a także część handlowo-usługowa. Zakończenie budowy II etapu Alchemii planowane jest na IV kwartał 2015 roku. Inwestycja zaplanowana jest łącznie na 4 etapy w ramach których powstanie 8 wieżowców o łącznej powierzchni ponad 80 000 mkw.

 

W Trójmieście działa obecnie ponad 30 centrów usług biznesowych zagranicznych podmiotów, zatrudniających łącznie ponad 11,5 tys. osób.


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz