Proton Office

14 000 mkw. dla Nokii od Echo

West Gate we Wrocławiu
W West Gate Nokia Networks na 14 000 mkw. powierzchni utworzy biuro, a także nowoczesne laboratorium badawczo-rozwojowe
Firma Nokia Networks wynajęła 14 000 mkw. powierzchni biurowej w budynku West Gate, realizowanym przez Echo Investment we Wrocławiu.

W West Gate Nokia Networks oprócz biur utworzy nowoczesne laboratorium badawczo-rozwojowe. Będzie to czwarta lokalizacja Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia Networks we Wrocławiu oraz trzecie laboratorium, w którym firma będzie prowadziła badania oraz testy nowych technologii telekomunikacyjnych. Laboratorium zostanie wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia, m.in.: symulatory testów, prototypy stacji bazowych, oscyloskopy obrazowe sygnałów czy najnowszej generacji analizatory spektrum sygnału radiowego.

 

Nasze centrum jest jednym z głównych filarów technologicznych Nokia Networks na świecie, Potrzebujemy nowej lokalizacji ze względu na ciągły rozwój i rekrutację pracowników. W tym roku, zatrudniliśmy we Wrocławiu ok. 750 osób i poszukujemy kolejnych. Jednym z czynników wyboru West Gate była doskonała lokalizacja samego budynku, w pobliżu innych naszych biur. Nie bez znaczenia był też wysoki standard oferowanej powierzchni oraz możliwość efektywnego i elastycznego jej wykorzystania - komentuje Bartosz Ciepluch, dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia Networks we Wrocławiu.

 

Jesteśmy dumni, że tak renomowana firma jak Nokia Networks wybrała biurowiec West Gate jako miejsce na swoją nową lokalizację we Wrocławiu. Światowi liderzy branży nowoczesnych technologii słyną z tego, że poszukując powierzchni biurowej oczekują najwyższych standardów i mają bardzo wysokie wymagania. Cieszymy się, że budynek West Gate spełnił oczekiwania Nokii Networks w takim stopniu, że udało nam się podpisać jedną z największych umów tego roku na rynku regionalnym - mówi Rafał Mazurczak, dyrektor Działu Biur i Hoteli Echo Investment.

 

Nokia Networks jest największym na świecie specjalistą w dziedzinie transmisji szerokopasmowej w sieciach komórkowych. Przedsiębiorstwo dostarcza sieci komórkowe oraz zapewnia rozwiązania dla ponad 80 proc. największych firm telekomunikacyjnych. Działa w ponad 100 krajach, w których zatrudnia około 74 000 pracowników. Organizacja w całości należy do Nokia Corporation, a główna siedziba firmy mieści się w Espoo w Finlandii. W Polsce jest czołowym dostawcą infrastruktury i usług dla operatorów komórkowych. Zatrudnia już ponad 3 500 osób, z tego ponad 2 400 we Wrocławiu.

 

West Gate to nowoczesny budynek klasy A oferujący 16 200 mkw. powierzchni biurowej. Inwestycja zlokalizowana jest w obrębie ulic Lotniczej, Na Ostatnim Groszu i Legnickiej. Autorem projektu architektonicznego biurowca jest pracownia Arcad z Kielc. Budynek składa się z sześciu kondygnacji nadziemnych (biura) i dwóch podziemnych (parking). Zaprojektowany jest w formie zwartej bryły w kształcie litery „L”. Na elewacji dominują duże przeszklone powierzchnie, dzięki którym biura są optymalnie doświetlone. Biurowiec wyposażony będzie w system kontroli dostępu, szybkie i ciche windy, energooszczędną klimatyzację i wentylację, system kontroli wilgotności powietrza, podwieszane sufity i podnoszone podłogi, przyjazny środowiskowo system oświetlenia. Zaprojektowano także stojaki rowerowe, szatnie i prysznice dla rowerzystów. Użytkownicy West Gate będą mieli do dyspozycji kantynę, punkty usługowo-handlowe i miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu.

 

We West Gate na wynajem powierzchni zdecydowały się m.in. firma Deichmann Obuwie Sp. z o.o. (1 200 mkw.), centrum medyczne Enel-Med. (300 mkw.) i kantyna prowadzone przez firmę K&D Foods (320 mkw.).


0.0
Napisz pierwszy komentarz