Giant

EKO Arla Foods przeniosła się do nowego biura w Trójmieście

Nowa siedziba Globalnego Centrum Finansowego Arla Foods
Oficjalne otwarcie nowej siedziby Arla Foods
Globalne Centrum Finansowe Arla Foods zajęło 3500 mkw. powierzchni w gdańskim Centrum Biurowym Neptun.

Oficjalne otwarcie nowej siedziby spółki odbyło się 15 grudnia. Biuro pozwoli na realizację strategii dynamicznego rozwoju Arla w Trójmieście. Obecnie firma zatrudnia w Polsce ponad 250 pracowników, do których do 2016 r. ma dołączyć kolejnych 100 pracowników.

 

Działając na lokalnym rynku od 2008 roku ugruntowaliśmy swoją pozycję jednego z największych i najbardziej pożądanych pracodawców z sektora usług biznesowych na Pomorzu. Odpowiadając na potrzeby biznesu Arla Foods, a także zatrudnianych przez nas pracowników, podjęliśmy decyzję o zmianie siedziby - zapowiada Marcin Tchórzewski, Dyrektor Zarządzający w Globalnym Centrum Finansowym Arla Foods.

 

Umowa najmu powierzchni w Centrum Biznesowym Neptun przez Arla Foods jest jedną z największych transakcji na rynku biurowym w Trójmieście w br. Siedziba firmy urządzona jest zgodnie z koncepcją „Bliżej Natury”, zakładającą ekologiczne rozwiązania oraz aranżację pomieszczeń. W przeszklonej przestrzeni biurowca znalazły się m.in. nowoczesne pokoje do wideokonferencji, dwa pokoje do relaksu z grami oraz wygodnymi kanapami, pomieszczenia do pracy w małych grupach, przestronna kuchnia i stołówka, a także wygodne stanowiska pracy dla kilkuset osób.

 

Arla Foods jest międzynarodowym koncernem mleczarskim o skandynawskich korzeniach. Globalne Centrum Finansowe Arla Foods w Gdańsku stanowi jedyne centrum usług wspólnych (SSC) w międzynarodowej strukturze firmy. Jednostka odgrywa kluczową rolę w koordynacji procesów biznesowych Arla Foods na świecie, odpowiadając za prowadzenie operacji biznesowych na rzecz oddziałów i partnerów koncernu. Do obszarów działalności centrum należy m.in. prowadzenie księgowości, kontrola wewnętrzna, raportowanie, wewnętrzna bankowość oraz zarządzanie danymi, a także HR oraz nadzór nad zamówieniami.

 

Koordynujemy m.in. rozliczenia z dostawcami, a także regulujemy procesy płatności z klientami Arla. Zajmujemy się tworzeniem raportów finansowych dla głównej siedziby firmy w Danii oraz wspieraniem lokalnych oddziałów w różnych regionach globu. Prowadzimy procesy biznesowe w 12 językach obcych na rzecz partnerów z 12 krajów, m.in. ze Szwecji, Norwegii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA, Meksyku oraz Bliskiego Wschodu. Dzięki kompetencjom naszych specjalistów bierzemy aktywny udział w procesie dynamicznego rozwoju Arla Foods w skali globalnej – podsumowuje Marcin Tchórzewski.

 

Centrum Biurowe Neptun (CBN) to 18-piętrowy wieżowiec oferujący 16 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A oraz handlowo-usługowej, a także 160 miejsc postojowych na trzech kondygnacjach podziemnych. Budynek znajduje się przy al. Grunwaldzkiej 103A i jest najwyższym budynkiem w Gdańsku. Oddany do użytkowania w styczniu 2014 roku, został odznaczony certyfikatem BREEAM z oceną Very Good. Właścicielem Neptuna jest Hines – prywatna firma, która specjalizuje się w prowadzeniu nieruchomości, organizacji procesu deweloperskiego i zarządzaniu nieruchomościami. Projekt architektoniczny biurowca przygotowała pracownia AHR Architects.


2.0
Napisz pierwszy komentarz