Giant

EKO Skanska sprzedaje biurowiec w Łodzi. Inwestycja trafi do portfela Griffin

Green Horizon w Łodzi
Burowiec oferuje ok. 33 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A
Skanska Property Poland sprzedaje swoją pierwszą inwestycję w Łodzi - kompleks biurowy Green Horizon. Nabywcą nieruchomości jest fundusz zarządzany przez Griffin.

Sprzedawany budynek został ukończony w drugim kwartale 2013 roku. Znajduje się w nim około 33 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A, niemal w całości wynajętej, przede wszystkim przez firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Wśród głównych najemców znajduje się m.in. Southwestern oraz Infosys BPO Poland, który zajmuje ponad 21 000 mkw.

 

Sprzedaż kompleksu Green Horizon jest dobrym dowodem na atrakcyjność inwestycyjną miasta Łodzi, które do tej pory postrzegane było przez wielu inwestorów jako lokalizacja drugiego wyboru. To właśnie w Łodzi zanotowano trzeci wynik w Polsce – 57% jeśli chodzi o wzrost zatrudnienia w sektorze usług dla biznesu w ciągu ostatnich dwóch lat. Tendencja ta będzie się utrzymywać. Łódź bardzo dynamicznie rozwija się również pod względem infrastruktury, dzięki czemu już wkrótce ma szansę stać się najlepiej skomunikowanym miastem w kraju. Również z tego powodu planujemy tutaj budowę kolejnych budynków - komentuje Krzysztof Wilczek, dyrektor regionu w Skanska Property Poland.

 

Green Horizon trafi do portfolio grupy inwestycyjnej Griffin Real Estate.

 

Budynek Green Horizon to dobry zakup dla inwestora, który poszukuje najwyższej klasy obiektów biurowych w atrakcyjnych lokalizacjach także poza stolicą. Długoletnie umowy najmu, bardzo dobra lokalizacja i wysoka klasa obiektu to podstawowe cechy jakimi z punktu widzenia inwestycyjnego powinien się wyróżniać atrakcyjny budynek biurowy. Green Horizon do takich właśnie się zalicza - uważa Dorota Wysokińska-Kuzdra, senior partner Griffin Real Estate.

 

Dla Griffin przejęcie Green Horizon jest już kolejną transakcją w Łodzi. Firma przejęła niedawno tereny dawnej fabryki Scheiblera, na których planuje dokonać pełnej rewitalizacji obiektów zabytkowych, wybudować nowe i stworzyć spójny kompleks łączący funkcje biurowe, handlowe, usługowe i mieszkaniowe.

 

W transakcji Skanska Property Poland doradzała międzynarodowa firma doradcza Cushman&Wakefield, a w kwestiach prawnych - kancelaria Dentons. Doradztwo prawne dla kupującego zapewniła kancelaria Linklaters, a komercyjne - Colliers International.

 

Green Horizon posiada międzynarodowy certyfikat środowiskowy LEED na poziomie Gold. W biurowcu znajduje się ogólnodostępne patio, na którym ulokowane są restauracje, kawiarnie i lokale usługowe przeznaczone zarówno dla pracowników, jak i okolicznych mieszkańców. Indywidualnego charakteru nadaje nieruchomości odniesienie do historii miejsca, w którym powstał. W jego wykończenia Skanska wkomponowała szereg elementów nawiązujących do znajdującej się dawniej na działce fabryki A.A. Piaskowskiego.

 

Patio i recepcję Green Horizon można obejrzeć podczas wirtualnego spaceru w Google Street View: http://goo.gl/maps/XS0N1.

 

Po sprzedaży pierwszego etapu krakowskiego kompleksu Kapelanka 42 oraz budynku Dominikański we Wrocławiu, Green Horizon jest trzecią transakcją sprzedaży dla Skanska w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.


0.0
Napisz pierwszy komentarz