Proton Office

HB Reavis sprzedała dwie słowackie inwestycje funduszowi NEPI

Aupark Tower w Koszycach
Centrum handlowe Aupark w Koszycach
HB Reavis ogłosiła sprzedaż centrum handlowego Aupark Koszyce oraz sąsiadującego z nim biurowca Aupark Tower.

Nabywcą obu nieruchomości została spółka New Europe Property Investments (NEPI), fundusz rynku nieruchomości notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu, a także na rynku regulowanym giełdy w Bukareszcie i londyńskim rynku AIM, będącym częścią Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie. Wartość kontraktu wynosi 165 milionów euro.

 

Centrum handlowe Aupark oferuje ok. 34 000 mkw. powierzchni najmu i 1100 miejsc parkingowych. Obiekt położony jest w centrum Koszyc - drugiego co do wielkości miasta na Słowacji. Rocznie galeria odwiedzana jest przez ok. 11 milionów osób, co plasuje ją w gronie najpopularniejszych galerii handlowych na Słowacji.

 

Biurowiec Aupark Tower dysponuje 12 700 mkw. powierzchni biznesowej, wynajętej takim firmom, jak: IBM, PWC, Holcim, czy Eset. Dzięki dogodnej lokalizacji, w bezpośrednim sąsiedztwie galerii Aupark Koszyce, najemcy obiektu mają możliwość korzystania z licznych udogodnień oferowanych przez centrum handlowe.

 

Obecnie umowa sprzedaży czeka na zatwierdzenie ze strony słowackiego Urzędu Antymonopolowego. W ramach przeprowadzonej transakcji NEPI przejmie także wielofunkcyjny kompleks, realizowany na terenie dawnych koszar Malinowskiego, zlokalizowanych na obrzeżach centrum Koszyc.

 

To druga transakcja pomiędzy HB Reavis i NEPI. W zeszłym roku ten sam fundusz nabył centrum handlowe Aupark w Żylinie.

 

Marka Aupark stała się synonimem centrów handlowych o najwyższej jakości, a sprzedaż kompleksu Aupark Koszyce to uwieńczenie kolejnego udanego przedsięwzięcia HB Reavis. Nieustające zainteresowanie ze strony tak prestiżowych partnerów jak NEPI świadczy o wysokiej atrakcyjności naszych inwestycji nie tylko z punktu widzenia klientów centrum handlowego i najemców, ale również poważnych inwestorów. Planujemy w dalszym ciągu rozwijać markę Aupark. Obecnie realizujemy pierwsze centrum handlowe tego typu w Czechach, w mieście Hradec Králové – komentuje Marian Herman, Dyrektor Finansowy HB Reavis.


0.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz