Giant

Brama Portowa ma pierwszego najemcę

W szczecińskim kompleksie realizowanym przez SwedeCenter lokal handlowy zajął Starbucks.

Pierwszym najemcą komercyjnego kompleksu Brama Portowa została amerykańska sieć Starbucks. Nowa siedziba będzie największą do tej pory szczecińską lokalizacją – kawiarnia zajmie powierzchnię 160 m kw. na parterze budynku I. Jej otwarcie zaplanowano na jesień 2012 r., kiedy cały inwestycja zostanie oddana do użytku.

Zlokalizowana w centrum miasta Brama Portowa jest inwestycją należącej do grupy Inter IKEA spółki SwedeCenter. Kompleks składać się będzie z dwóch budynków biurowo-usługowych – Brama Portowa I i Brama Portowa II. Pierwszy z obiektów liczyć ma 6 kondygnacji, a najemcom przekazane zostanie ponad 4,5 tys. m kw. Powierzchnia biurowa liczyć będzie 4 tys. m kw. powierzchnia, pozostałe 580 m kw. zajmą lokale handlowo-usługowe. Z kolei 7- kondygnacyjna Brama Portowa II ma mieć łączną powierzchnię ponad 8 tys. m kw., w tym 6,8 tys. m kw. biur i 1,4 tys. m kw. powierzchni handlowej.

W 30 krajach na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki znajduje się ponad 1600 kawiarni Starbucks. W Polsce działa ich 11, z czego 6 znajduje się w Warszawie. Polską sieć rozwija firma AmRest Coffee Sp. z o.o., utworzona przez Starbucks Coffee International, Inc. oraz AmRest Sp. z o.o.


0.0
Napisz pierwszy komentarz