PGE Narodowy

Już niebawem ruszy budowa Waterfront w Gdyni

|
Gdynia Waterfront, źródło: materiały prasowe
Gdynia Waterfront, źródło: materiały prasowe
Vastint Poland podpisał umowę z firmą Budimex S.A. Jej przedmiotem jest generalne wykonawstwo pierwszej części drugiego etapu kompleksu Waterfront w Gdyni.

Inwestycja ma zostać zrealizowana przy ul. Hryniewickiego, w pobliżu Skweru Kościuszki. Projekt zakłada realizację budynków wraz z garażami podziemnymi o łącznej powierzchni 45 tys. mkw. Rozpoczęcie prac planowane jest na maj br., natomiast zakończenie inwestycji na 2023 rok.

Realizacja drugiego etapu kompleksu Waterfront

Planowana realizacja to kontynuacja pierwszego etapu Waterfront w Gdyni. W 2015 roku do użytku oddano dwa budynki biurowo-hotelowe, które zlokalizowane są przy Nadbrzeżu Prezydenta. Zabudowa ma zostać uzupełniona o 80 tys. mkw. powierzchni o funkcji mieszkalno-biurowo-usługowej. Z uwagi na dużą skalę realizacji projekt podzielono na etapy.

Prace mają rozpocząć się od zabudowy części działki od ulicy Hryniewickiego z zachowaniem przejazdu do hotelu Marriott od ulicy Jana Pawła II. Następnie zabudowany zostanie fragment w pobliżu Skweru Kościuszki.

Wzdłuż pierzei ulicy Waszyngtona mają powstać dwa biurowce o powierzchni najmu 14,5 tys. mkw. Za nimi wzniesione zostaną dwa budynki mieszkalne, w których znajdzie się 126 lokali mieszkalno-usługowych. Sprzedaż mieszkań ruszy po zakończeniu budowy, a lokale do nabywców trafią w standardzie „gotowe do zamieszkania”.

Ostatnia część projektu z rocznym opóźnieniem

Ostatnia część projektu najprawdopodobniej rozpocznie się z rocznym opóźnieniem. W jej ramach powstanie budynek biurowy, lokale usługowe, dwa hotele oraz obiekty użyteczności publiczno-kulturowej (m.in. kino z ośmioma salami projekcyjnymi).

Życie publiczne ma toczyć się wokół ogólnodostępnego skweru graniczącego ze Skwerem Kościuszki. Ważnym elementem pozostanie zieleń miejska, nadająca całości nadmorskiego charakteru. Ponadto jej zadaniem będzie podkreślenie różnorodności stref funkcjonalnych realizowanego projektu. W ciągu najbliższych miesięcy ma się zakończyć projektowanie ostatniej części projektu.

Waterfront w Gdyni w założeniu ma aspirować do miana nowego serca miasta. Kompleks ma być dostępny nie tylko dla osób, które tu pracują i mieszkają, ale również wszystkich mieszkańców Gdyni i turystów. Ma to być miejsce pracy, spotkań i życia, a także wizytówka miasta.


 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz