Giant

Business Garden Wrocław II otrzymuje certyfikat LEED

|
Spółka Vastint Poland otrzymała certyfikaty LEED Platinum dla sześciu obiektów drugiego etapu Business Garden we Wrocławiu.

Uzyskanie najwyższego poziomu certyfikacji środowiskowej było możliwe dzięki zastosowaniu proekologicznych rozwiązań oraz sprawdzonych technologii. Mowa tu m.in. o dużym udziale terenów zielonych, otwartych przestrzeniach do rekreacji, wykorzystaniu materiałów regionalnych oraz osiągnięciu wysokiego poziomu efektywności energetycznej budynków.

Vastint z ponad 50 certyfikatami LEED Platinum

Vastint Group dzięki certyfikatom dla Business Garden Wrocław może pochwalić się ponad 50 pełnymi odznaczeniami LEED. Wśród budynków z certyfikatem są pierwsze obiekty LEED Platinum na Łotwie, Litwie i Belgii, drugi hotel z LEED Platinum w Europie, jak również budynek z trzecim najwyższym wynikiem certyfikacji LEED Core & Shell na świecie.

Vastint Poland to spółka, która jest inwestorem i deweloperem Business Garden Wrocław. W czerwcu 2019 roku sprzedała ona trzy budynki zrealizowane podczas pierwszego etapu inwestycji. Pozostałe obiekty pozostają w portfolio spółki i są przez nią zarządzane.

Business Garden we Wrocławiu

Business Garden znajduje się przy ul. Legnickiej we Wrocławiu. Jest to nowoczesny kompleks dziewięciu budynków o charakterze biurowo-usługowym. Łączna powierzchnia najmu to 117 tys. mkw. Całość zabudowy zlokalizowana jest na 6 ha, które zaprojektowano w koncepcji rozległego ogrodu. Tereny zielone wzbogacone są o strefy relaksu, z których mogą korzystać najemcy.

Nie zapomniano również o infrastrukturze dla rowerzystów oraz dodatkowych udogodnieniach dla pracowników. W centralnej części wewnętrznego dziedzińca wygospodarowano miejsce dla pawilonu restauracyjnego. Niebawem mają pojawić się tutaj także punkty usługowe, w tym m.in. kawiarnia oraz nowa kantyna.

Podczas realizacji projektu zastosowano proekologiczne rozwiązania oraz sprawdzone technologie. Ich połączenie pozwoli uzyskać wysokiej jakości środowisko pracy, a także pomoże w ograniczeniu kosztów operacyjnych budynków z korzyścią dla najemców.


0.0
Napisz pierwszy komentarz