Proton Office

EKO Poznań – biurowiec nad jeziorem już niemal pełny

Malta House, fot. Anna Gregorczyk
Malta House, fot. Anna Gregorczyk
Poznański biurowiec Malta House firmy Skanska zdobył trzech nowych najemców, a jeden z dotychczasowych lokatorów rozszerzy zajmowaną w nim powierzchnię. Tym samym pierwsza biurowa inwestycja tego dewelopera w stolicy Wielkopolski została niemal w całości wynajęta.

Inwestycja, zlokalizowana nad brzegiem Jeziora Maltańskiego, oferuje 14 700 mkw. powierzchni biurowej. Dotychczas najemcami budynku były m.in. firmy PKP Informatyka, Owens-Illinois (O-I), a także OpenText. W lutym bieżącego roku dołączyła do nich firma Kinnarps – jeden z największych dostawców mebli biurowych w Europie. Otworzyła ona w Poznaniu swoje regionalne biuro i showroom. Z kolei w maju firma Ciber planuje rozszerzenie o 1115 mkw. dotychczasowo zajmowanej przez siebie powierzchni. W sierpniu do grona najemców dołączy Fitness 24 Seven. Ten szwedzki operator sieci całodobowych klubów fitness zajmie 436 mkw. Dostawcą usług gastronomicznych w Malta House został Food Expert, działający pod marką Rotondo Kuchnie Świata.

 

Krzysztof Wilczek, dyrektor regionu w Skanska Property podkreśla ekologiczny charakter inwestycji: Budynek Malta House dobrze obrazuje filozofię zielonych projektów Skanska. Wyróżniony pierwszym platynowym certyfikatem LEED w Wielkopolsce, posiada wszystkie cechy wydajnego i komfortowego miejsca do pracy.

 

Dodatkowym atutem inwestycji jest położenie budynku na mapie nie tylko Polski, ale i miasta: zlokalizowany na perspektywicznym rynku jednego z topowych miast regionalnych w Polsce, obok przystanków komunikacji miejskiej i centrum handlowego, wygodny dla pracowników i oszczędny w eksploatacji komentuje Wilczek.

 

Pośrednikiem transakcji najmów i jednocześnie odpowiedzialnym za komercjalizację inwestycji była międzynarodowa agencja doradcza na rynku nieruchomości firma Savills.

 

Zachęcona sukcesem komercyjnym inwestycji i potencjałem stolicy Wielkopolski, Skanska Property Poland rozpoczęła budowę kolejnego projektu biurowego. W ścisłym centrum Poznania rozpoczęła się budowa biurowca Maraton. Inwestycja dostarczy ponad 20 000 mkw. powierzchni biurowej zlokalizowanej na 6 piętrach oraz 300 miejsc parkingowych na dwóch kondygnacjach podziemnych. Deweloper planuje zakończenie budowy na czwarty kwartał 2016 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz