Proton Office

Zaprezentują meble w Fabryce Norblina

Showroom Bits & Pieces
BioBazar
Od najbliższej soboty 28 lutego, na terenie znanego Warszawiakom BioBazaru działającego na obszarze dawnych Zakładów Norblina, będzie można odwiedzić showroom Bits & Pieces.

Przestrzenie Fabryki Norblina przy ul. Żelaznej 51/53 w Warszawie to niemal 200 lat tradycji. Kiedyś produkowano tu słynne w całej Europie platery, a także wyroby metalowe. Dziś, ponad dwadzieścia lat po zamknięciu fabryki, mieści się tutaj BioBazar, a od 28 lutego na postindustrialnej przestrzeń będzie działał showroom Bits & Pieces prezentujący oryginalne, odrestaurowane meble z lat 50-tych i 60-tych. Stoliki, biurka z indywidualnie zaprojektowanymi blatami, lampy, to tylko część przedmiotów jakie będzie można podziwiać i nabywać przy ul. Żelaznej.

 

Autorkami Showroom Bits & Pieces są Magdalena Jarkowiec (Mano Kede) oraz Monika Adamczyk-Rokicka (Tailormade). Obie Panie są projektantkami wnętrz tworzącymi własne linie mebli. To właśnie te projekty wkomponowane w przestrzeć dawnej fabryki znajdą się w showroomie. Obok nich znaljdą się produkty zaproszonych do współpracy marek: Lubovka, Gdel, Tendom i Mia Home.

 

Inwestorem zespołu fabrycznego jest Grupa Capital Park. Powyższe wydarzenie jest częścią planowanej rewitalizacji Zakładów Norblina. W jej ramach ma powstać ponad 64 tys. mkw. powierzchni o przeznaczeniu biurowo-usługowo-handlowo-kulturalnej. W skład kompleksu będzie wchodzić 10 oryginalnych budynków fabryki, a także wpisanych do rejestru zabytków 44 oryginalnych maszyn. Projekt przewiduje także parking, który znajdzie się na czterech podziemnych kondygnacjach.

 

Kinga Nowakowska, dyrektor projektu - Rewitalizacja dawnej fabryki Norblina będzie absolutnym unikatem w skali kraju. Już za kilka lat na Woli powstanie miejsce łączące w sobie tradycję miejsca z nowoczesnymi formami. Jedna z zabytkowych hal dawnych zakładów stanie się halą targową, jedyną taką w mieście, w której w zupełnie nowej formie działać będzie znany warszawiakom BioBazar. Inspirację dla nas stanowiły miejsca takie jak Mercat de Sant Josep de la Boqueria w Barcelonie czy Mercado de San Miguel w Madrycie.

 

Całość kompleksu będzie skupiona wokół centralnie położonej zabytkowej brukowej uliczki. Będzie to przestrzeń otwarta z kawiarenkami, butikami, pasażami, zabytkowymi budynkami, a także odnowionymi budynkami, które wejdą w skład Otwartego Muzeum Dawnej Fabryki Norblina.

 

Za projekt rewitalizacji odpowiada pracownia PRC Archtiekci.

 

Showroom Bits & Pieces będzie działał przy ul. Żelaznej 51/53 (po prawej stronie od głównej bramy) od poniedziałku do piątku w godz. 11-16 (w środy od godz. 10), a także w soboty w godz. 10-14. 


0.0
Tagi: Art Norblin
Napisz pierwszy komentarz