Giant

Airbus otworzył nowe biuro w Łodzi

© Airbus Helicopters
© Airbus Helicopters
Około 100 osób znajdzie zatrudnienie w otwartym 19 lutego biurze projektowym Airbus Helicopters. Obsługą projektu zajmował się PAIiIZ.

W ceremonii otwarcia czwartego tego typu biura Airbus w Europie uczestniczyli: Guillaume Faury – prezes koncernu Airbus, Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska.

 

Na siedzibę swojego biura konstrukcyjnego Airbus wybrał biurowiec Forum 76 Business Centre. Obiekt znajduje się na skrzyżowaniu al. Marsz. J. Piłsudskiego i ul. Stefana Kopcińskiego. Łódzke biuro będzie zajmować się projektowaniem nowych konstrukcji helikopterów i ich wyposażenia, a także modernizacją już istniejących maszyn.

 

Na zatrudnienie mogą liczyć absolwenci Politechniki Łódzkiej. Uczelnia od 9 lat prowadzi współpracę z koncernem. Prorektor ds. nauki PŁ zapowiedział, że w przyszłym roku akademickim zostanie otworzony nowy kierunek związany z techniką lotniczą.

 

Firma Airbus Helicopters powstała w 1992 roku i jest obecnie największym światowym producentem śmigłowców. Obecnie firma zatrudnia ponad 23 tys. pracowników w różnych częściach świata.


0.0
Tagi: Łódź
Napisz pierwszy komentarz