Giant

PKO pierwszym najemcą biurowca Topos

Biurowiec Topos - wizualizacja
Biurowiec Topos - wizualizacja
Znamy pierwszego najemcę kameralnej inwestycji biurowej Grupy Capital Park przy ul. Pawiej w Krakowie.

Najnowszy projekt biurowy Grupy Capital powstaje przy ul. Pawiej w Krakowie, w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Krakowskiej i Dworca Kraków Główny. Budynek Topos będzie miał 550 mkw. powierzchni o przeznaczeniu biurowo-usługowym. Niemal połowę – 245 mkw. zajmie 22 krakowski oddział PKO Banku Polskiego.

 

Wybór przez PKO budynku Topos wpisuje się w działania banku mające na celu poprawę jakości obsługi klientów. W ramach tych działań bank unowocześnia siedziby istniejących oddziałów, przenosi placówki do nowych atrakcyjnych biznesowo lokalizacji. Realizuje też działania zmierzające do zagospodarowania atrakcyjnych mikrorynków, na których istnieje duży potencjał do rozwoju biznesu.

 

Przy ul. Pawiej rozpoczęły się już prace budowlane. Koncepcja architektoniczna, której autorami są krakowskie pracownie DDD Architekci i MZ Studio zakłada połączenie tradycji i nowoczesnych akcentów, do których odwołanie szczególnie widać w fasadzie budynku. Ceramiczna frontowa elewacja z typowymi dla krakowskiej architektury motywami łączy się z nowoczesnymi rozwiązaniami szklano-stalowymi. Nowa zabudowa połączona będzie z istniejącym średniowiecznym murem, który przenika do wnętrza budynku sprawiając wrażenie, że jest on częścią tej kompozycji. Projekt Topos został pozytywnie zaopiniowany przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

 

Generalnym wykonawcą kameralnego projektu biurowego jest firma Erbet. Planowany termin oddania inwestycji do użytku to I kwartał 2016 roku.

 


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
darija :
wizualizacja fajna z tym PKO BP na dole.
9 kwietnia 2015 11:15