Giant

Sagra lokatorem i partnerem Technoparku Pomerania

Technopark Pomerania
Technopark Pomerania
Firma Sagra Technology została strategicznym partnerem i lokatorem szczecińskiego Technoparku Pomerania.

Sagra Technology jest firmą działającą w obszarze rozwiązań technologicznych dla biznesu. Blisko 70-osobowy zespół ekspertów, analityków, wdrożeniowców, doradców oraz programistów wprowadzi się do Technoparku Pomerania i obejmie funkcję partnera strategicznego.

 

Eksperci Sagry będą pełnić rolę mentorów i opiekunów biznesowych dla wybranych młodych przedsiębiorstw, angażując się w merytoryczne i biznesowe wspieranie części projektów technologicznych realizowanych w Technoparku. Firma zapewni również szczecińskim start-upom dostęp do najnowszych rozwiązań informatycznych oraz wiedzy z zakresu zarządzania i marketingu. Sagra Technology zaangażuje się także we współorganizację wydarzeń branżowych o zasięgu międzynarodowym, a adresowanych do lokatorów parku.

 

Ponad ćwierć wieku działalności w branży IT wiele nas nauczyło – mówi Agata Pribulka, COO w Sagra Technology – Wychodzimy z założenia, że wiedza to zasoby, którymi należy się dzielić, żeby inspirować do rozwoju. Mamy nadzieję, że kooperacja i nasze wsparcie merytoryczne w obszarach biznesowych, budowania relacji B2B, zarządzania projektami IT, a także kreowaniem marketingu w tej specyficznej branży, poprowadzą i ułatwią młodszym firmom start i rozwój.

 

Posiadanie lokatora strategicznego dla Technoparku Pomerania jest niezbędne nie tylko dla wspierania rozwoju mniejszych firm, ale także do zapewnienia stabilności finansowej parku. Współpraca z tak dużym partnerem przyczyni się do merytorycznego rozwoju parku oraz biznesowego wspierania działających w nim średnich i małych firm, przed którymi otworzą się możliwości realizacji nowych zleceń. Sagra Technology, członek Klastra IT, będzie miała natomiast ułatwiony dostęp do firm ze swojej branży. To sprzyja współpracy i daje nowe możliwości biznesowe – wyjaśnia Andrzej Feterowski, prezes Technoparku Pomerania.

 

Do tej pory w Technoparku powierzchnie biurowe wynajęło 25 młodych przedsiębiorstw oraz 17 rozwijających się firm. Tym samym ponad 80 proc. nowych powierzchni biurowych zostało już zajętych. Oficjalne otwarcie nowych budynków Technoparku Pomerania odbyło się 23 marca. Działalność Technoparku ukierunkowana jest na rozwijanie innowacyjnej przedsiębiorczości w regionie, wspieranie lokalnych przedsiębiorców oraz zwiększanie atrakcyjności miasta dla zagranicznych firm. Bliskie sąsiedztwo firm technologicznych na różnym etapie rozwoju oraz nowoczesna infrastruktura i usługi doradztwa biznesowego ułatwią przedsiębiorcom współpracę i realizowanie nowych projektów.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz