PGE Narodowy

LC Corp na zakupach we Wrocławiu

Biurowiec Silesia Star zrealizowany przez firmę LC Corp w Katowicach
Biurowiec Silesia Star zrealizowany przez firmę LC Corp w Katowicach
Firma LC Corp od spółek AIB Bank i McCarthy Harte Polska kupiła niezabudowany teren inwestycyjny we Wrocławiu.

Niezabudowana działka o powierzchni ponad 5600 mkw. zlokalizowana jest pomiędzy ulicami Piłsudskiego, Komandorską i Bogusławskiego, obok Teatru Capitol. Szerzej znana jest pod nazwą „Centrum Metropol”. W transakcji sprzedaży, spółkom AIB Bank i McCarthy Harte Polska doradzali eksperci z międzynarodowej firmy doradczej JLL.


Cieszymy się z możliwości współpracy przy transakcji sprzedaży działki w tak dobrej lokalizacji w pobliżu dworca kolejowego Wrocław Główny. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania na tym terenie mogą powstać obiekty usługowe, takie jak biura i hotele, jak również zabudowa mieszkaniowa – komentuje Daniel Puchalski, Dyrektor Działu Obsługi Gruntów Inwestycyjnych, JLL.

 

Na ten moment LC Corp nie zdradza szczegółów związanych z inwestycją, planowaną na zakupionym terenie.

 

LC Corp SA kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje komercyjne i mieszkaniowe w największych miastach Polski. Większościowym akcjonariuszem spółki jest dr Leszek Czarnecki, kontrolujący również m.in. grupę finansową GETIN Holding SA. W swoim portfolio firma ma takie inwestycje komercyjne jak Sky Tower we Wrocławiu, Arkady Wrocławskie, Wola Center w Warszawie czy ukończony w czwartym kwatale 2014 roku ośmiokondygnacyjny biurowiec Silesia Star w Katowicach przy al. Roździeńskiego.


0.0
Napisz pierwszy komentarz