Proton Office

EKO ManpowerGroup w Alchemii

Alchemia w Gdańsku
Alchemia w Gdańsku
Firma ManpowerGroup wynajęła ponad 640 mkw. powierzchni biurowej w kompleksie biurowym Alchemia w Gdańsku.

Dzięki transakcji zawartej z firmą doradztwa personalnego budynek Platinum należący do I etapu inwestycji realizowanej przez firmę Torus został w pełni skomercjalizowany. ManpowerGroup nową powierzchnię w Alchemii zacznie użytkować z początkiem czerwca.


Wybór powierzchni biurowej dla naszego gdańskiego oddziału to decyzja strategiczna, której efektem będzie jeszcze lepsza obsługa klientów na rynku trójmiejskim –– mówi Iwona Janas, Dyrektor Generalna ManpowerGroup w Polsce. –– Usytuowanie nowej siedziby w nowoczesnym wieżowcu, w samym centrum miasta, nie tylko ułatwi kwestie logistyczne, ale też symbolizuje kierunek, w którym podążą każda z naszych trzech marek: Manpower, Experis oraz ManpowerGroup Solutions. Wszystkie one będą teraz funkcjonowały na jednej powierzchni, co świetnie oddaje innowacyjny i kompleksowy charakter naszych usług. Kryteriami, którymi kierowaliśmy się wybierając nową lokalizację były atrakcyjna biznesowo lokalizacja, nowoczesność i funkcjonalność biura. Kluczowym czynnikiem, mającym wpływ na wybór powierzchni, była również elastyczność oferty. Zależało nam na stopniowym zajmowaniu powierzchni najmu w miarę wzrostu rzeczywistego zapotrzebowania biznesu.

 

W transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza Colliers International. Decyzja o konsolidacji kilku linii biznesowych i przeprowadzce MapowerGroup do gdańskiej dzielnicy Oliwa to wynik szczegółowych analiz. Dzięki doskonałej współpracy z klientem i deweloperem udało się zaprojektować biuro na miarę XXI wieku, co na pewno zostanie docenione przez partnerów biznesowych firmy ManpowerGroup. Dynamiczny rozwój sektora SSC i BPO w Trójmieście zdeterminowany jest głównie przez rynek pracy, a Manpower dostarcza w tym obszarze najnowocześniejszych rozwiązań –– mówi Błażej Kucharski, dyrektor regionalny Colliers International w Trójmieście.

 

Alchemia Platinum jest jednym z budynków wielofunkcyjnego kompleksu biznesowego – Alchemia (etap I). Inwestycja składa się z dwóch budynków biurowych połączonych wspólną czterokondygnacyjną podstawą. Powierzchnia użytkowa kompleksu wynosi 21 651 mkw., a 16 700 mkw. zajmują nowoczesne powierzchnie biurowe. Blisko 4600 mkw. zajmuje kompleks rekreacyjno-sportowy, który oferuje pływalnię, salę sportową, strefę wspinaczki oraz fitness, siłownię, salę cardio. Ponadto Alchemia jest pierwszym w Trójmieście i jednym z pierwszych obiektów w Polsce, który w systemie LEED otrzymał certyfikację na najwyższym poziomie – Platinum. Inwestycja Alchemia powstaje przy współpracy APA Wojciechowski Architekci.


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz