Giant

EKO Kainos Software rozwinie się w Trytonie

Tryton Business House
Tryton Business House
Irlandzka firma Kainos, specjalizująca się w tworzeniu aplikacji dla służby zdrowia, firm z branży finansowej i sektora publicznego, wynajęła 2500 mkw. z możliwością ekspansji w Tryton Business House – biurowcu realizowanym przez Echo Investment w Gdańsku.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że firma Kainos Software Poland na swoją nową siedzibę w Gdańsku wybrała Tryton Business House. Dogodna lokalizacja, nowoczesne powierzchnie biurowe stworzą wyjątkowe środowisko pracy dla powiększającego się zespołu zajmującego się innowacyjnymi projektami. Cieszymy się również, że nasza inwestycja przyciąga firmy działające w branży nowych technologii. W Trytonie swoje biura urządzi również firma PGS Software – komentuje Kornelia Łukaszewska, leasing manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment.

 

Kainos Software Poland istnieje od 2007 roku, stanowiąc oddział irlandzkiej firmy zajmującej się tworzeniem aplikacji dla służby zdrowia, firm z branży finansowej i sektora publicznego. W oddziałach firmy w Irlandii, Wielkiej Brytanii i USA pracuje około 700 osób. Do 2017 roku spółka zamierza zatrudnić w Gdańsku 250 osób. W najbliższym czasie Kainos poszukiwać będzie w Gdańsku specjalistów od infrastruktury, testerów i pracowników działów administracyjnych.

 

Gdańskie biuro firmy Kainos rozwija się bardzo dynamicznie w ślad za  rozwojem całej firmy. Staliśmy się rozpoznawalną firmą o reputacji miejsca gwarantującego rozwój osobisty i profesjonalny pracowników. Z ponad 150 osobami nasze obecne biuro przestało być wystarczające. Zdecydowaliśmy się na Tryton, ze względu na centralną lokalizację i bliskość centrum miasta, tak aby nasi pracownicy mieli dostęp do wszelkich udogodnień – mówi Szczepan Sakowicz, dyrektor gdańskiego biura Kainos.

 

Tryton Business House to budynek biurowy klasy A oferujący 22 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Obiekt powstaje przy skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Wałów Piastowskich – w lokalizacji z dostępem do głównych arterii komunikacyjnych miasta. Biurowiec dysponować będzie własnym parkingiem podziemnym i miejscami postojowymi dla 262 samochodów. W ramach inwestycji powstał już ogólnodostępny parking miejski. W projekcie autorstwa pracowni Arch-Deco z Gdyni uwzględniono także 72 zadaszone miejsca postojowe dla rowerów, co jest jednym z wymogów certyfikacji BREEAM. Rowerzyści będą mieli też do dyspozycji prysznice, szatnie i suszarnie. Tryton Business House charakteryzuje się zróżnicowaną bryłą – od strony ul. Jana z Kolna będzie miał 6 kondygnacji, a w środkowej części 11. Część wspólną stanowi jednokondygnacyjny hall – łącznik spinający funkcję usługowo-biurową, będący ogólnodostępnym pasażem z przejściem w kierunku dworca. Realizacja Tryton Business House zakończy się w IV kwartale 2015 roku.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz