Proton Office

EKO Wipro rozwinie działalność w Alchemii

Alchemia - widok z pociągu
Alchemia - widok z pociągu
Międzynarodowy koncern technologiczny wynajął 2400 mkw. w biurowcu Alchemia realizowanym przez firmę Torus w Gdańsku.

Globalny dostawca usług informatycznych, zatrudniający ponad 150 000 osób na całym świecie podpisał umowę najmu ponad 2400 mkw. w II fazie kompleksu biurowego Alchemia. Wipro zajmie piąte i szóste piętro w wieży Ferrum, do nowej siedziby przedsiębiorstwo wprowadzi się pod koniec 2015 r.

 

O wyborze Alchemii zadecydowały takie czynniki jak lokalizacja, wysoki standard techniczny, ale również elastyczność i dobra współpraca z właścicielem obiektu już na etapie szybkiego przygotowania powierzchni tymczasowej. Z Gdańskiem wiążemy plany długofalowego rozwoju – już dziś zatrudniamy specjalistów z dziedziny finansów i księgowości oraz IT. Obecnie poszukujemy pracowników do nowych kontraktów w zakresie specjalistycznych usług IT - komentuje Jacek Fijałkowski, Country Operation Head, Wipro.

 

Alchemia jest nowoczesnym kompleksem biurowym z rozwiniętą ofertą rekreacyjną, położonym przy al. Grunwaldzkiej w dzielnicy Oliwa. Druga faza inwestycji zaoferuje ok. 21 500 mkw. powierzchni biurowej i zostanie oddana do użytku w IV kw. 2015 r. Podpisanie umowy najmu z Wipro – jednym z liderów branży profesjonalnych usług IT - jest dla nas wyróżnieniem i jednocześnie potwierdzeniem wysokiej jakości naszych inwestycji i standardów obsługi klienta. Dołożymy wszelkich starań, aby lokalizacja w Alchemii dała Wipro możliwości rozwoju, których oczekuje – mówi Sławomir Gajewski, Prezes Zarządu Torus.

 

Firmę Wipro w transakcji reprezentowała firma doradcza JLL. Dynamiczny proces poszukiwania powierzchni dla Wipro, połączony ze specyficznymi wymogami technicznymi był wyzwaniem dla wszystkich jego uczestników. Stąd podwójnie cieszymy się z możliwości współpracy z Wipro w zakresie lokowania ich biura w Gdańsku i działania w tak interesującym obszarze. Ta umowa najmu potwierdza zmiany zachodzące na trójmiejskim rynku biurowym. Jeszcze kilka lat temu dominowały kontrakty ok. 1000 mkw., dziś częściej mamy do czynienia z umowami powyżej 2000 mkw. Trójmiejski rynek dojrzewa, a najemcy wiążą z nim długofalowe plany rozwoju dobierając powierzchnię wraz z pozyskiwaniem nowych klientów i rozszerzaniem struktur – uważa Magdalena Reńska, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy JLL.

 

Centrum Wipro w Gdańsku świadczy usługi informatyczne oraz BPO na rzecz klientów zewnętrznych i jest kluczową jednostką koncernu w Europie Wschodniej. Obecnie firma zatrudnia w naszym kraju ok. 400 osób władających łącznie 18 językami obcymi, a planuje też dalszy wzrost zatrudnienia.


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz