Bramę Miasta postawi Skanska

Brama Miasta - pierwotny projekt
Brama Miasta - pierwotny projekt
Spółka należąca do firmy Skanska Property Poland kupiła działkę w Łodzi, na której stanie reprezentacyjny biurowiec.

Za działkę zlokalizowaną przy ul. Kilińskiego w sąsiedztwie dworca Łódź Fabryczna Skanska Property zapłaciła ponad 28,5 mln zł netto. W ciągu 5 lat zamierza wybudować na niej obiekt o powierzchni ok. 38 000 mkw. i wysokości ok. 64 m. Inwestor zobowiązał się zachować przejście do dworca Łódź Fabryczna i okalających go terenów, a także zaproponował nową koncepcję wielofunkcyjnego budynku komercyjnego z przestrzenią handlową, usługową i biurową.

 

To wiadomość dobra z kilku powodów. Nieruchomość została sprzedana ze zobowiązaniem zbudowania w tym miejscu w ciągu 5 lat reprezentacyjnego i funkcjonalnego budynku. Pozyskaliśmy do tego przedsięwzięcia wiarygodnego i sprawdzonego na terenie Łodzi partnera, którym jest firma Skanska. Kończymy tym samym epopeję związaną z zagospodarowaniem ważnego fragmentu Nowego Centrum Łodzi, z pożytkiem dla przyszłych użytkowników, a w sensie ładu urbanistyczno-architektonicznego również dla miasta. Zaczynamy tym dużym przedsięwzięciem poważne zagospodarowanie i poważne inwestycje w obszarze Nowego Centrum Łodzi, bo to nie jest jedyne miejsce, w którym nasz partner będzie realizował swoje przedsięwzięcie. To poważny sygnał dla innych deweloperów i przedsiębiorców, by zechcieli zagospodarowywać razem z nami największy i najciekawszy w Polsce obszar w centrum dużego miasta – podkreśla wiceprezydent Łodzi, Ireneusz Jabłoński.

 

Przedstawiciele Skanska zastrzegli, że dołożą starań, by nowoczesny budynek biurowy został oddany do użytkowania szybciej niż za 5 lat. Łukasz Kaleciński z firmy Skanska podkreśla, że zainteresowanie planowaną powierzchnią ze strony najemców jest duże. Jego zdaniem biurowiec przyczyni się do powstania 3,5 tys. miejsc pracy.

 

Obecnie wybieramy biuro projektowe. W ciągu najbliższych 2–3 tygodni ogłosimy, z kim będziemy ten projekt realizować. Jeszcze w tym roku planujemy przedstawić koncepcję, jak będzie wyglądało zagospodarowanie terenu. Teraz deklarujemy, że będzie to najwyższej jakości przestrzeń publiczna. Zaprojektujemy ją przy udziale władz miasta. Później, w zależności od terminu uzyskania pozwoleń na budowę, będziemy mogli rozpocząć prace budowlane – dodaje Łukasz Kaleciński.

 

Planowany obiekt będzie największą realizacją firmy Skanska w Łodzi. Dotychczas firma wybudowała m.in. Green Horizon przy rondzie Solidarności Umowa sprzedaży terenu przy ul. Killińskiego zostanie podpisana w ciągu 21 dni.


0.0
Napisz pierwszy komentarz