Giant

EKO Rondo 1 cieszy się powodzeniem

Rondo 1
Rondo 1
W I połowie 2015 r. właściciel warszawskiego biurowca Rondo 1 podpisał kilka umów najmu. Łączna powierzchnia wynajętych biur wynosi 27 000 mkw.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych biurowców znajdujących się w ścisłym centrum Warszawy – Rondo 1 – może pochwalić się znaczącymi umowami wynajmu powierzchni. Do grona jego najemców dołączyły trzy nowe spółki, w tym bank HSBC. Sześciu najemców podjęło decyzję o przedłużeniu umów lub powiększeniu dotychczas zajmowanej powierzchni. Wśród tych organizacji znaleźli się najemcy, tacy jak: EY, Dentons oraz spółki z grupy Volkswagen Bank.

 

HSBC Bank Polska SA znalazł swoją nową siedzibę na 22. i 23. piętrze Ronda 1. Jego biuro zajmuje 3200 mkw. powierzchni. Organizacja wchodzi w Grupy HSBC – międzynarodowej instytucji bankowo-finansowej.

 

Na 10. piętrze budynku ulokowała się firma Poland Limited należąca do grupy Compass. Spółka wynajęła 1900 mkw. Podejmując decyzję o przeprowadzce do Ronda 1, wzięliśmy pod uwagę wiele czynników: przede wszystkim wysoką jakość powierzchni biurowej, doskonałe skomunikowanie – teraz jeszcze lepsze dzięki II linii metra, a także położenie w ścisłym centrum miasta i bogatą ofertę handlowo-usługową dla pracowników, dostępną na miejscu oraz w bezpośrednim otoczeniu budynku – komentuje Alexander Passler, Vicepresident of Global Development w grupie Compass.

 

Do Ronda 1 wprowadziła się także międzynarodowa grupa Tines Capital Group, wytwarzająca i transferująca technologie dla budownictwa inżynieryjnego i przemysłowego w Europie i Azji. Nowe biuro firmy w Rondzie 1 zajmuje 400 mkw. na 29. piętrze wieżowca.

 

Pomimo rosnącej liczby nowych budynków biurowych, Rondo 1 niezmiennie stanowi punkt odniesienia na biznesowej mapie Warszawy. Z dumą witamy w gronie najemców kolejne międzynarodowe firmy, które doceniły najlepszą w swojej klasie jakość naszego budynku. Cieszymy się też z przedłużenia umów z dotychczasowymi najemcami – ich obecność potwierdza, że Rondo 1 przez lata służy z powodzeniem najbardziej wymagającym firmom – mówi Marek Jakubiak, Head of Real Estate, Central and Eastern Europe w firmie Deutsche Asset & Wealth Management, która jest właścicielem Rondo 1.

 

Decyzję o renegocjacji dotychczasowej umowy najmu powierzchni w Rondzie 1 i wynajęciu dodatkowej powierzchni podjął EY – największy najemca kompleksu, zajmujący 13 000 mkw. na ośmiu kondygnacjach. Nasza firma działa w Rondzie 1 od 2006 roku – od początku istnienia budynku. To miejsce, które oprócz nowoczesnego biura – jednego z największych biur EY w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – zapewnia nam optymalne warunki rozwoju, komfort i bezpieczeństwo – twierdzi Monika Starecka, Dyrektor ds. Operacyjnych (COO) w EY.

 

Trzy spółki z grupy Volkswagen Bank przedłużyły umowę wynajmu 4600 mkw powierzchni biurowej. W procesie wyboru biura braliśmy pod uwagę ponad 40 innych budynków, jednak standard techniczny oraz jakość usług w zakresie zarządzania obiektem, oferowane przez Rondo 1, okazały się w największym stopniu spełniać nasze oczekiwania – skomentował decyzję o przedłużeniu umowy Ronald Kulikowski, Członek Zarządu Volkswagen Bank.

 

Wśród firm, które zdecydowały o pozostaniu lub powiększeniu biura w Rondzie 1 znajdują się także  międzynarodowe kancelarie prawne. Squire Patton Boggs renegocjowała umowę wynajmu 1650 mkw. na 8. piętrze budynku, a firma Dentons powiększyła swoje biuro o dodatkowe 900 mkw. na 32. piętrze i obecnie zajmuje w Rondzie 1 ok. 5 000 mkw. powierzchni biurowej. Z kolei na 8. i 9. piętrze budynku A (niższa część kompleksu) umowę wynajmu 870 mkw. przedłużyła firma Hochtief Development.

 

Na liście przedłużonych w ostatnim czasie umów jest też przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia, stanowiące ważne udogodnienie dla najemców Rondo 1. Placówka zlokalizowana na 1. piętrze budynku dysponuje powierzchnią 480 mkw.

 

Rondo 1 jest jednym z kluczowych aktywów w portfelu nieruchomości Deutsche Asset & Wealth Management w Europie. Oddział DeAWM w Warszawie zarządza aktywami o wartości ok. 1,4 mld EUR zlokalizowanymi w Europie Środkowo-Wschodniej (w tym 1 mld w Polsce). W portfelu warszawskich inwestycji znajdują się budynki: Rondo 1, Metropolitan, Focus oraz Green Corner posiadający zielony certyfikat z najwyższą notą. DeAWM zarządza w Warszawie również budynkami Nefryt i Topaz odznaczającymi się nietuzinkową architekturą oraz kompleksem biurowym Kopernik, który w tym roku przeszedł pełną modernizację recepcji.


5.0
Napisz pierwszy komentarz