Proton Office

Skanska przejęła działkę za 28 mln zł

Podpisanie aktu notarialnego przez Katarzynę Zawodną, prezes zarządu Skanska Property Poland oraz Hannę Zdanowską, prezydent Łodzi
Podpisanie aktu notarialnego przez Katarzynę Zawodną, prezes zarządu Skanska Property Poland oraz Hannę Zdanowską, prezydent Łodzi
W łódzkim Urzędzie Miasta sfinalizowano transakcję przejęcia przez firmę Skanska terenu, na którym powstanie Brama Miasta.

13 lipca w Urzędzie Miasta Łodzi Katarzyna Zawodna, prezes zarządu Skanska Property Poland oraz Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi podpisały akt notarialny, na mocy którego inwestor wszedł w posiadanie działki, na której w ciągu 5 lat zrealizuje biurowiec. Brama Miasta będzie elementem przestrzeni publicznej, miejscem gdzie nie tylko będą biurowce i miejsca pracy, ale będzie to też kawałek miasta, gdzie będzie można pospacerować i wejść do Nowego Centrum Łodzi – komentowała podczas konferencji prezydent Łodzi.

 

Teren, na którym ma stanąć Brama Miasta wylicytowała spółka celowa A15 Tenali Investment. Prężne działania inwestycyjne, duże nakłady infrastrukturalne i rozwój miasta w ostatnich latach skłoniły nas do tego, żeby dalej inwestować w Łodzi - powiedziała Katarzyna Zawodna.

 

Powołana przez Skanska spółka zobowiązana jest do oddania inwestycji w ciągu 5 lat. Obecnie trwają już pierwsze prace nad projektem, a w najbliższych miesiącach powinien powstać dokładny plan jego realizacji. Rozpoczęcie prac zaplanowano na I kwartał 2016 r.


Przejęta działka zlokalizowana jest przy ul. Kilińskiego w sąsiedztwie dworca Łódź Fabryczna. Inwestor zapowiedział zachowanie przejścia do dworca Łódź Fabryczna i okalających go terenów. Za działkę Skanska Property Poland zapłaciła ponad 28,5 mln zł netto (ok. 35 mln zł brutto).


0.0
Napisz pierwszy komentarz