Giant

EKO Aviva wynajęła 12 500 mkw.

Gdański Business Center II - wizualizacja
Gdański Business Center II - wizualizacja
Grupa ubezpieczeniowa Aviva zmienia swoją siedzibę główną na Gdański Business Center II. Zajmie w nim 12 500 mkw.

Aviva zajmie przestrzeń w realizowanym obecnie w Warszawie budynku C kompleksu Gdański Business Center II. W biurze o powierzchni 12 500 mkw. będzie mieściła się centrala firmy, która obecnie funkcjonuje w kompleksie Platinium Business Park IV na Służewcu. Oprócz biura, Aviva zdecydowała się wynająć również 400 mkw. na parterze budynku A, wybudowanego w ramach I etapu Gdański Business Center i oddanego do użytkowania w czerwcu minionego roku. Na powierzchni tej ulokowane zostanie biuro obsługi klienta oraz oddział firmy Aviva.

 

Poszukiwaliśmy nowoczesnej siedziby – przyjaznej dla klientów, pracowników i środowiska, efektywnej kosztowo i łatwo dostępnej przede wszystkim komunikacją publiczną. Po przeanalizowaniu wielu czynników zdecydowaliśmy się na wynajem powierzchni w Gdański Business Center II – mówi Adam Uszpolewicz, Prezes Grupy Aviva w Polsce.

 

Pozyskanie do grona najemców tak renomowanej firmy jak Aviva to dla nas ogromny powód do radości. Dla klienta ważne było znalezienie biura, które zapewni mu stosowne warunki do dalszego rozwoju przy jednoczesnej dbałości o ponoszone koszty. Istotne były odpowiedni standard budynku, elastyczność w aranżacji przestrzeni oraz dogodna lokalizacja, do której można łatwo i szybko dostać się zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską – komentuje Grzegorz Strutyński, Dyrektor Handlowy i członek Zarządu HB Reavis Poland.

 

Gdański Business Center jest nowoczesnym kompleksem biznesowym, na który docelowo złożą się cztery biurowce klasy A o łącznej powierzchni ponad 99 000 mkw. Inwestycja cechuje się dobrym połączeniem z wieloma rejonami Warszawy, znajduje się bowiem zaledwie kilka metrów od stacji metra Dworzec Gdański, w pobliżu licznych przystanków autobusowych i tramwajowych oraz stacji kolejowej Warszawa Gdańska.

 

I etap kompleksu złożony z budynków A i B został oddany do użytku w czerwcu 2014 r. Planowany termin ukończenia budynków C i D powstających w ramach II fazy przypada na I kwartał 2016 r. Zarówno projekt, jak i sama budowa spełniają wymogi certyfikatu BREEAM.

 

Aviva należy do największych grup ubezpieczeniowych w Europie. Na rynku brytyjskim działa od ponad 300 lat. W Polsce funkcjonuje od 1992 r. Obsługuje 3,5 mln klientów i zarządza powierzonymi przez nich aktywami o wartości ponad 50 mld zł. Specjalizuje się w indywidualnych ubezpieczeniach na życie rozbudowanych o ubezpieczenia zdrowotne i wypadkowe. Oferuje też rozwiązania ułatwiające oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy na ważne cele, w tym na emeryturę. Ubezpiecza mieszkania, domy, samochody i majątek firm klientów.  

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz