PGE Narodowy

EKO Amerykański koncern wybrał Alchemię

Kompleks Alchemia w Gdańsku
Kompleks Alchemia w Gdańsku
Międzynarodowy potentat branży finansowej notowany na nowojorskiej giełdzie wynajął ponad 14 000 mkw. w gdańskim kompleksie Alchemia. Zatrudni ponad 1000 osób.

Trójmiejski deweloper Torus i druga najstarsza, amerykańska instytucja finansowa – State Street zawarły jedną z największych transakcji na rynku biurowym w 2015 r. Na mocy podpisanej umowy State Street przez 10 lat będzie zajmować ponad 14 000 mkw. powierzchni. Pracę znajdzie tam przeszło 1000 osób. Udało nam się spełnić oczekiwania i standardy międzynarodowej korporacji. Jest to efekt konsekwentnej polityki rozwoju oraz ogromnego zaangażowania całego zespołu Torusa. Umowa z firmą State Street jest największą tego typu, zarówno dla nas, jak i w skali Pomorza – komentuje Sławomir Gajewski, Prezes firmy Torus.

 

State Street obecna jest 29 krajach na świecie, łącznie zatrudniając ok. 30 tys. osób. Trudny i wieloaspektowy proces wyboru najlepszej lokalizacji dla kolejnej siedziby trwał kilka lat. Po przeprowadzeniu dokładnej analizy koncern zdecydował się osiedlić w Trójmieście, a ostateczny wybór padł na kompleks Alchemia. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Bardzo się cieszę, że mogliśmy wesprzeć ten wyjątkowy projekt, który jak dotąd jest największą transakcją w historii trójmiejskiego rynku biurowego zrealizowaną z firmą, która otwiera nową siedzibę w Gdańsku. Ta transakcja wzmacnia pozycję Trójmiasta nie tylko w Polsce, ale w całym regionie CEE. Po transakcji z ThyssenKrupp zrealizowanej w poprzednim kwartale jest to kolejny dużej skali projekt, przy którym doradzaliśmy w tym roku – mówi Krzysztof Misiak, Partner, Manager sekcji miast regionalnych w dziale powierzchni biurowych firmy Cushman & Wakefield.

 

Alchemia to wielofunkcyjna inwestycja, której realizacja została podzielona na 4 etapy. Pierwszy z nich oddano do użytkowania pod koniec 2013 r. Znajduje się w nim 16 700 mkw. powierzchni biurowej (w całości wynajętej) oraz prawie 5000 mkw. powierzchni towarzyszącej, na której funkcjonuje restauracja oraz największe w Trójmieście centrum rekreacyjno-sportowe z basenami, saunami, klubem fitness, halą sportową czy strefą wspinaczki. Drugi etap inwestycji zostanie ukończony w październiku br. Zaoferuje ponad 21 000 mkw. powierzchni biurowej oraz 3900 mkw. powierzchni towarzyszącej, w tym duże centrum medyczne. Deweloper kompleksu, firma Torus, w ciągu kilku tygodniu rozpocznie budowę kolejnego, trzeciego etapu inwestycji. On z kolei dostarczy na rynek ponad 30 000 mkw. powierzchni biurowej oraz blisko 1500 mkw. powierzchni handlowo-usługowej.


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz