Giant

IMMOFINANZ oficjalnym właścicielem EMPARK MBP

EMPARK Mokotów Business Park
EMPARK Mokotów Business Park
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zatwierdził transakcję kupna pozostałej części udziałów w warszawskim EMPARK Mokotów Business Park przez IMMOFINANZ Group.

Decyzja wydana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) pozwoliła spółce IMMOFINANZ stać się pełnoprawnym, jedynym właścicielem EMPARK Mokotów Business Park – jednego z największych kompleksów biurowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Jako IMMOFINANZ oceniamy transakcję pełnego przejęcia EMPARKU pozytywnie, gdyż wpisuje się ona w naszą długoterminową strategię związaną z dalszym rozwojem marki IMMOFINANZ na naszych kluczowych rynkach. EMPARK zlokalizowany jest na jednej z najcenniejszych działek w Polsce i czynnik ten był jednym z istotniejszych, przy podejmowaniu decyzji o transakcji – komentuje Magdalena Kowalewska, Country Manager Asset Management Office & Logistics Poland w IMMOFINANZ.

 

Odkąd IMMOFINANZ ogłosił plan całkowitego przejęcia EMPARKU, pracuje nad wzmocnieniem strategii i pozycjonowania dla tego projektu. Wśród przewidzianych działań znajduje się m.in. zamiar wprowadzenia zmian rewitalizacyjnych, które będą korzystne dla obecnych najemców i przyciągną przyszłych. Ponadto spółka powołała specjalnie dedykowany zespół Asset Management IMMOFINANZ, którego zadaniem jest zapewnienie najwyższego poziomu obsługi dla wszystkich aktualnych najemców.

 

Jesteśmy świadomi, że funkcjonujemy w stanowiącym wyzwanie i konkurencyjnym warszawskim środowisku biurowym. Jednak dzięki transakcjom takim jak EMPARK możemy nadal rozwijać naszą obecność na tym rynku, jednocześnie wzmacniając swoją pozycję lidera – dodaje Magdalena Kowalewska.

 

Po sfinalizowaniu transakcji kupna EMPARKU, w portfelu IMMOFINANZ znajduje się 19 istniejących inwestycji biurowych w Warszawie, które łącznie oferują 270 000 mkw. powierzchni najmu.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz