Proton Office

EKO Torus sprzedał I etap Alchemii

Alchemia
Basen w Alchemii
Firma Torus sprzedała pierwszy etap realizowanego w Gdańsku kompleksu Alchemia. Nabywcą nieruchomości jest podmiot stanowiący joint venture pomiędzy Bluehouse Capital Advisor Ltd a podmiotem zarządzanym przez REINO Partners.

Alchemia jest jednym z najnowocześniejszych, wielofunkcyjnych kompleksów biznesowych, powstających w stolicy województwa pomorskiego. Realizacja inwestycji podzielona została na 4 etapy, z których każdy oferuje nowoczesne powierzchnie biurowe wraz z rozmaitymi usługami towarzyszącymi.

 

Alchemia I to biurowiec klasy A wyróżniony międzynarodowym certyfikatem środowiskowym LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Budynek mieści się w gdańskiej dzielnicy Oliwa, w sąsiedztwie dworca PKP Oliwa i kolejki SKM. Oferuje ponad 19 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i handlowej wraz z komponentem rekreacyjnym (basen, siłownia i ściana wspinaczkowa) o powierzchni niemal 5000 mkw. Wśród najemców projektu znalazły się takie firmy, jak: Kemira, MOL, Dynatrace, Regus czy Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

 

Bardzo się cieszę, że pierwszy etap naszej flagowej inwestycji tak szybko znalazł nabywcę. Jest to niewątpliwie dowodem jakości Alchemii, ale też dojrzałości i potencjału naszego regionu. Jestem przekonany, że jest to ważny krok dla dalszego rozwoju trójmiejskiego rynku biurowego – komentuje Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus.

 

Nabywcą pierwszego etapu Alchemii jest podmiot stanowiący joint venture pomiędzy Bluehouse Capital Advisor Ltd a REINO Dywidenda Plus SA zarządzanym przez REINO Partners. Zakup Alchemii to wynik konsekwentnie realizowanej strategii polegającej na oferowaniu polskim inwestorom dywidendowych struktur inwestycyjnych dotychczas dla nich niedostępnych. Adaptując najlepsze wzorce, wybieramy do portfela wyłącznie produkty spełniające rygorystyczne kryteria najlepszych funduszy zagranicznych. Alchemia I ze swoją świetną lokalizacją i jakością oraz dobrymi najemcami doskonale wpisuje się w tę strategię, co potwierdza udział w naszej strukturze zagranicznego partnera, Bluehouse Capital Advisor – podkreśla Małgorzata Cieślak-Belgy, partner REINO Partners.

 

W zawieraniu transakcji gdańskiemu deweloperowi doradzali agenci firmy Cushman & Wakefield, a obsługę prawną zapewniły kancelarie Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński. Stronę kupującą reprezentowały kancelarie Greenberg Traurig Grzesiak sp.k. (REINO Dywidenda SA) i CMS Cameron McKenna Greszta i Sawicki sp.k (Bluehouse). Transakcję sfinansował ING Bank Śląski.

 

Firma deweloperska Torus powstała w 2002 r. w Gdańsku. Od tego czasu zrealizowała szereg inwestycji w różnych segmentach rynku nieruchomości (biurowym, hotelarskim, magazynowym oraz mieszkaniowym). Jej inwestycje charakteryzują się wysoką jakością oraz innowacyjnością.

 

Bluehouse jest doświadczoną i niezależną firmą inwestycyjną działającą w sektorze nieruchomości, która przez 10 lat działalności utworzyła 4 własne fundusze nieruchomości. Firma operuje kapitałem zebranym wśród instytucji międzynarodowych, podmiotów typu „family office”, zamożnych inwestorów indywidualnych, a także zarządza dwoma regionalnymi funduszami kapitałowymi. Bluehouse funkcjonuje w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej.

 

REINO Partners jako niezależny podmiot zarządzający funduszami i inwestycjami na rynku nieruchomości Europy Środkowo-Wschodniej osiągnął łączną wartość transakcji i projektów deweloperskich przekraczającą 3 mld euro i obejmującą wszystkie sektory rynku nieruchomości. W okresie ostatnich 3 lat zespół REINO Partners zamknął z sukcesem transakcje nabycia istniejących nieruchomości biurowych wg wcześniej określonej strategii inwestycyjnej o łącznej wartości ok. 300 mln euro.


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz