Giant

EKO Nowy najemca w kompleksie biurowym The Park Warsaw

The Park Warsaw
The Park Warsaw
British American Tobacco Polska przeprowadziło się do nowej siedziby, znajdującej się w budynku nr 3 warszawskiego kompleksu biurowego.

Firma zajęła powierzchnie biurową o metrażu 2500 mkw. w biurowcu nr 3. Chcieliśmy połączyć nasze jednostki organizacyjne, które działały w dwóch miejscach w Warszawie, m.in. ze względów optymalizacji kosztowej i dla uzyskania lepszych parametrów zarządczych. Dotychczasowa lokalizacja nie dawała nam takich możliwości, dlatego podjęliśmy decyzję o przeprowadzce. Obecna siedziba spełnia też nasze wymagania w związku z nowymi projektami, które planujemy rozwijać w najbliższym czasie w Polsce – mówi Andrzej Kornatowski,  dyrektor ds. prawnych BAT Polska Trading.

 

Grupa przeprowadziła się do nowej siedziby w ostatnich dniach sierpnia br. W biurze będzie pracować na razie ok. 200 pracowników i menedżerów. Podejmując decyzję o nowej lokalizacji kierowaliśmy się również komfortem pracy dla  naszych pracowników. W nowej siedzibie mamy kilkanaście sal konferencyjnych z elektronicznym systemem rezerwacji, pokoje telekonferencyjne oraz indywidualne miejsca pracy. Zgodnie z najnowszymi standardami zorganizowaliśmy wydzielony pokój dla mam do opieki nad małymi dziećmi. A już wkrótce będą mogły one korzystać także z przedszkola, które będzie otwarte w kampusie  – mówi Andrzej Kornatowski z BAT Polska Trading.

 

Reprezentantem najemcy podczas transakcji była firma doradcza Colliers International. Zarówno w Warszawie, jak i na głównych rynkach regionalnych, utrzymuje się trend konsolidacji i relokacji do nowych obiektów. Najemcy poszukują bardziej efektywnej powierzchni. The Park Warsaw, dzięki swojej architekturze, stwarza warunki do rozwoju firmy w obrębie jednej lokalizacji – komentuje Paweł Skałba, partner i dyrektor działu powierzchni biurowych w Colliers International.

 

Grupa British American Tobacco rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 1991 r. Obecnie należą do niej dwie spółki: British American Tobacco Polska, która jest w posiadaniu fabryki wyrobów tytoniowych w Augustowie i British American Tobacco Polska Trading pełniąca rolę dystrybutora. Łącznie BAT zatrudnia w nich 1700 osób.

 

The Park Warsaw znajduje się w warszawskiej dzielnicy Włochy. Kompleks docelowo będzie składał się z 10 obiektów biurowych klasy A o całkowitej powierzchni 110 000 mkw. Obecnie do użytku oddane są trzy biurowce, a czwarty jest w trakcie budowy. Wszystkie budynki posiadają certyfikat BREEAM z oceną Excellent. Inwestorem The Park Warsaw jest AIG oraz partnerzy White Star, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz