Giant

EKO Dystrybutor kawy powiększył zajmowane biuro w Marynarska Business Park

Marynarska Business Park
Marynarska Business Park
Spółka Jacobs Douwe Egberts Pl zawarła umowę dotyczącą ekspansji powierzchni biurowej w kompleksie Marynarska Business Park.

Spółka Jacobs Douwe Egberts Pl, która powstała w wyniku połączenia Prima Poland Sp. z o.o. (działającej w ramach D.E. Master Blenders) i części kawowej koncernu Mondelez International, zawarła umowę dotyczącą ekspansji powierzchni biurowej w Marynarska Business Park. W rezultacie biuro zajmowane dotychczas przez Prima Poland Sp. z o.o. w warszawskim kompleksie powiększyło się o 392 mkw. do 1286 mkw. Przy podpisaniu umowy pośredniczyła agencja doradcza JLL. 

 

Decyzja o zwiększeniu wynajmowanej powierzchni była następstwem ekspansji spółki, a także zwiększeniem udziałów w rynku. Dodatkowym czynnikiem były m.in. proekologiczne rozwiązania zastosowane w kompleksie, co spełniło wymogi firmy, dla której istotne są kwestie związane z społeczną odpowiedzialnością biznesu. Marynarska Business Park uzyskał certyfikat ekologiczny BREEAM In-Use International z oceną Very Good w kategorii Asset. W kompleksie zastosowano wiele zielonych rozwiązań tj. m.in. zracjonalizowany sposób zarządzania zużyciem energii, ciepła i wody, który jest kontrolowany przez nowoczesny system BMS (Building Management Systems) sterujący pracą urządzeń w obiekcie, czy oświetlenie LED.

 

Marynarska Business Park składa się z czterech budynkach, które oferują łącznie ok. 43 000 mkw. powierzchni biurowej. Znajduje się na warszawskim Służewcu Przemysłowym (Mokotów), przy ul. Taśmowej 7. Kompleks został ukończony latem 2008 r., a jego właścicielem jest spółka Heitman, działająca w imieniu Heitman European Property Partners IV. Wśród jego najemców znajdują się takie firmy jak m.in. Netia, Play, Colgate. JLL pełni rolę zarządcy nieruchomości oraz wyłącznego agenta ds. wynajmu powierzchni biurowej w kompleksie.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz