Giant

Sopra Steria zostanie w katowickim Altusie

Altus
Altus - wnętrze
Sopra Steria Polska zdecydowała się na przedłużenie umowy najmu ok. 4100 mkw. powierzchni biurowej w biurowcu Altus znajdującym się w Katowicach.

Sopra Steria Polska zdecydowała się na przedłużenie umowy najmu ok. 4100 mkw. powierzchni biurowej w biurowcu Altus. Przedłużenie na kolejne lata współpracy z budynkiem Altus w zakresie wynajmu powierzchni biurowej pozwoli nam komfortowo planować rozwój firmy, zwłaszcza, że w przyszłym roku zamierzamy zwiększyć zatrudnienie do 1000 osób. Warunki techniczne budynku pozwalają nam oferować usługi na najwyższym poziomie, co obecnie na rynku IT jest jedną z kluczowych kwestii – mówi Marek Andrzejuk, head of Shared Services, Sopra Steria Polska. Obecnie w katowickim oddziale firmy pracuje przeszło 800 osób.

 

Podczas procesu transakcyjnego najemcę reprezentowała firma doradcza Colliers International, a właściciela budynku agencja Cushman & Wakefield. Warto dodać, iż transakcja ta była jedną z największych umów zawartych na katowickim rynku biurowym w br.

 

Sopra Steria Polska dostarcza usługi i rozwiązania informatyczne. W gronie jej głównych klientów znajdują się firmy i instytucje publiczne, które szukają sposobów na usprawnienie działań i zwiększenie swoich zysków. Sopra Steria Polska zatrudnia 37 000 pracowników w przeszło 20 państwach.

 

Biurowiec Altus znajduje się w centrum Katowic u zbiegu ulic Uniwersyteckiej i Piastowskiej, w pobliżu katowickiego „Spodka” i Ronda gen. Ziętka. Obiekt składa się z trzech połączonych ze sobą brył, które posiadają wspólne atrium. Budynek jest najwyższym wieżowcem na terenie Śląska oraz czwartym najwyższym obiektem w kraju zlokalizowanym poza Warszawą. Biurowiec Altus posiada 30 kondygnacji naziemnych i liczy 125 m wysokości. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi niemal 70 000 mkw., z czego ponad 15 000 mkw. to przestrzeń biurowa klasy A. Od 2013 r. budynek znajduje się w portfolio spółki Izera.

 


4.0
Napisz pierwszy komentarz